הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

ילדה גמולה שחזרהלעשות קקי בתחתונים

אמא(6.2.2022, 13:43)

שלום,

מוריה בת 3.10. יש לה 3 אחיות (בנות 10, 7, ותאומה).

נגמלה לפני קצת יותר משנה בקלות בו"ז עם אחותה התאומה.

לא היו אירועים חריגים מבחינת הגמילה מאז. כמו כן גם במשפחה לא היה משהו מיוחד (כל ההתנהלות רגילה, אותו גן, אותה דירה....) לא משהו חריג שאני מצליחה לחשוב עליו למעט בידודים שכבר די הפכו לשגרה בשנתיים האחרונות.

לפני שבועיים היא חזרה במשך כמה ימים עם מלא קקי במכנסיים מהגן. כששאלתי אותה אם היא עם קקי היא היתה נבוכה ואמרה שכן. חשבתי בהתחלה שזה חד פעמי ובמקרה אבל זה חוזר על עצמו. עיכדנתי את צוות הגן והצהרון וניסיתי להבין אם משוה מטריד אותה בישבה על האסלה. אולי פוחדת להיות לבד בשירותים. יש להם אפשרות להשאיר דלת פתוחה או סגורה וזה ממש קרוב לחלל המשותף של הגן.

חשוב לציין מספר דברים::

1. כי מאז שהן נגמלו הסירים עדיין משמשים אותן, בעיקר את מוריה. לאחרונה אמרנו שנדאג להיפרד מהן אבל שמתי לב עכשיו שמוריה ממש חוששת לשבת על האסלה. החשש הזה לא היה. לפחות לא ברמה ששמתנו לב אליה. היא כן היתה יושבת על האסלה פשוט השתמשה גם בסיר. עכשיו היא משתמשת רק בסיר בבית ואני לא יודעת אם להעיף אותו או שזה יגום למצב גרוע יותר (התאפקויות, עצירויות).

2. הן יודעות באוטוטו בגיל 4 הן תיפרדנה מהמוצצים.

3. אנחנו משתדלים לא "לעשות מזה עניין" אם זאת אני כן אומרת לה (בפרטיות) שלא תחשוש לבקש עזרה בגן, שחשוב לא להישאר עם הקקי שלא יגרד ויציק לה, הלכנו ביחד לראות את השירותי ושאלתי אותה אם משהו משפריע לה שם והיא אמרה שלא.

איך הכי טוב להגיב במצבים כאלו?

אשמח לעזרה ולייעוץ מה ניתן לעשות עד כמה זה נפוץ, האם זה בדר"כ רגשי ואם זה חולף בדר"כ לבד?

תודה רבה!