פורום זכויות רפואיות - ראש הפורום

מתי כדאי להפעיל פוליסה? ומתי אפשר?

נפלתי(9.6.2013, 0:53)

שלום רב,
מדבר בשם מכר המתקשה לזכות בזכויותיו. אכתוב בגוף ראשון את דבריו:
כיום יש לי נכות זמנית של 100% אי כושר זמנית (עד 01/2014) דרג ראשון קבע לי כך (OCD - 40% רפואי , 100% אי כושר). מתביעה לנכות כללית שהוגשה בתחילת 2013. הוגשה במקביל גם לתאונת עבודה ופגיעה מעבודה אך לא ברור מה קורה עם זה. לא הוגשה עדיין למשרד הביטחון. יש לי ביטוח של חברת ביטוח פרטית שהייתי מבוטח דרכה בעבודה שתוקפו עד יוני 2014. (בתוקף עד שנתיים לאחר פרישתי).
הסיפור בקצרה:
ביה"ס בסדר גמור אך נרדמתי למבחן ולא השלמתי את הבגרות כך שאין לי.
לא למדתי לימודי נהיגה. לא יודע שום שפה חוץ מעברית.
בצבא רציתי להתקבל ללהקה צבאית. התגייסתי עם פרופיל 97 (שנת 2005) ולכן לא שמו אותי שם אלא במקום שיש המון לכלוך אבק גריז ועוד.
בשנת 2006 אחרי 10 חודשים בלבד שחררו אותי (לא לפני שעברתי השפלות והתעללויות ובכיתי המון). בסעיף שהתברר לפני כמספר חודשים (לאחר התביעה וועדה במוסד לביטוח הלאומי) התברר שנתנו לו במשרד הביטחון - intrroverter personality disoder עם הפרעות תפקוד קשות (שחרור פרופיל 21).
משנת 2007 עד 2012 הייתי ביחס עובד מעביד בחברה. עבדתי אצל אבא שהוא גם שכיר אך הוא מנהל וכך עבדתי תחתיו. שכרי ההתחלתי היה כ- 4000 ש"ח ועלה עד כדי קרוב ל-6000 ש"ח לא כולל שעות נוספות שהביאו לעיתים לשכר של כ-8000 ש"ח (ברוטו). הייתי מושא גאוותו של אבא כי תפקדתי היטב.
בקיץ 2011 היה עומס עבודה חריג והתמוטטתי בעבודה. לאחר מכן פונתי למיון שהחליטו שכדאי שאבדק על ידי פסיכיאטרית בקהילה. ומאז אני לא מתפקד כמו שצריך. בגלל שעבדתי תחת אבא אז נתנו לי הזדמנות לשוב למצבי אך לא הצלחתי (על זמני המחלה קיבלתי שכר רגיל). באמצע שנת 2012 פוטרתי. בינתיים חתמתי אבטלה וקיבלתי אבטלה. מאז יש לי OCD חזק, נפילות לעיתים. כאבים בראש ואני על כדורים פסיכיאטרים ונמצא בקופ"ח אצל פסיכיאטרית (פסיכיאטרית מחודשיים אחרי הנפילה עוד בזמן העבודה). לא הייתי באישפוז פסיכיאטרי.
המשפחה מפחדת שזה יפגע ביחסים עם הבוסית הגדולה של החברה אם נתבע את החברה כי התנהגה אלינו ברגעים קשים מאוד מאוד בנדיבות והעבירה אותנו לבתי מלון ועוד מקומות במלחמה שנפלו טילים באזור).

השאלות:
1. האם אפשר לתבוע את משרד הביטחון עדיין (שחרור מהלך 2006)?
2. האם כדאי לתבוע על תאונת עבודה?
3. האם כדאי לתבוע את הפוליסה?
4. מה המשמעות הכספית לתביעה בכל אחד מהשאלות 1-3 והאם זה מתקזז עם קצבת הנכות הזניחה של כ- 2200 ש"ח שאני מקבל בחודש?