הוספת הודעה פורום רשתית העין - ראש הפורום

גורם להיפרדות רשתית

א(25.6.2013, 21:40)

שלום רציתי לשאול אותך שאלות שמטרידות אותי.

גילו לי היפרדות רשתית (מזמן) והסיבה לכך לא הייתה ברורה (בגיל 17, -2.75 בשתי העיניים, היפרדות רשתית בכל ה מחצית התחתונה ללא היסטוריה משפחתית של המחלה). שנתיים לפני זה קיבלתי מכה מאוד חזקה לעין שלאחר מכן העין הייתה אדומה מאוד (ממש כל הלבן) כמה ימים לאחר מכן העין הייתה סגולה ואז זה עבר לגמרי.

אחרי שנתיים התחלתי לראות הפרעה בראייה. רופאת העיניים שלי לא גילתה זאת למרות שהתלוננתי על הפרעה בראייה ונאלצתי לשלם כסף למומחה פרטי לאחר כמה חודשים שבינתיים זה נהיה יותר גרוע . האם ייתכן שההיפרדות נגרמה כתוצאה מהמכה שהזכרתי? (אותה עין שבה קיבלתי מכה היא העין עם היפרדות הרשתית). שבדקו אותי ו מצאו לי את היפרדות הרשתית (באיחור רב- ב סיכום ניתוח נרשם כי ההיפרדות רשתית כרונית כמה חודשים) נרשם כי לא נראה חור שמסביר את ההיפרדות אבל שאולי ימצאו תוך כדי ניתוח. זה הגיוני ברקע של המכה שקיבלתי? בסיכום שאחרי הניתוח נרשם "במהלך הניתוח חשד לדיאלזה קטנה בצד נזלי תחתון אשר ייתכן וגרמה להיפרדות הרשתית" מה המשמעות של זה?

אשמח לדעת פשוט אם זה קרה בגלל המכה ואיך זה הגיוני שלא היה לי חור אבל הייתה היפרדות רשתית? מטריד אותי מאוד כל הנושא ואשמח לדעת מה בדיוק קרה אצלי.

תודה!