הוספת הודעה פורום גלאוקומה - ראש הפורום

תופעות לואי אפשריות של קוסופט/קסאלט

מישהי(20.5.2009, 22:12)

שלום,

אני בת 67, סובלת מגלאוקומה ומלחץ תוך עיני גבוה.

התחלתי טיפול של קוסופט לפני כשנתיים וחצי. הלחץ בתחילת הטיפול היה 26mm-Hg.

בבדיקה לפני כ-3.5 חודשים, לחץ זה ירד ל-18, ולפני כשבוע - 16.

אני סובלת תקופה ממושכת מחוסר שיווי משקל פתאומי מספר פעמים ביום (הרגשה של "אני עומדת להתעלף"). הרגשה זו חולפת לאחר מנוחה בישיבה במשך כמה דקות.

היות שחוסר שיווי המשקל נעשה יותר תדיר בזמן האחרון, הוחלט על הפסקת הטיפול בקוסופט (פעמיים ביום), ומעבר לקסאלטן (פעם אחת ביום).

לאחר טיפול של יומיים בלבד בקסאלטן, אני חשה לחץ בחזה, בחילות ורצון להקיא (גרפסים), זאת בנוסף לחוסר שיווי המשקל המתואר לעיל.

שאלותיי הן:

1. בעלון למטופל של קוסופט מצויינות, בין כל השאר, תופעות לוואי המוגדרות כ- טשטוש ראיה, סחרחורת, עייפות.

האם תופעות לוואי אלה, כפי שהן מתוארות בעלון, משמעותן למעשה חוסר שיווי המשקל/תחושת ההתעלפות שתיארתי לעיל?

2. בהנחה שיש קשר בין חוסר ש.מ. לקוסופט, תוך כמה זמן הפסקת הטיפול בו תגרור אחריה הטבה בשיווי המשקל? במילים אחרות: מהו טווח הזמן בו משפיעה אי נטילת התרופה על תופעת הלוואי? האם מדובר במשהו בלתי הפיך, שתמיד ייישאר?

3. בעלון למטופל של קסאלטן מצויינות, בין כל השאר, תופעות לוואי המוגדרות כ- טשטוש ראיה וסחרחורת, וכן כאב בחזה וקשיי נשימה.

מהו טווח הזמן בו מתחילה להשפיע תרופה זו, מבחינת הרגשת תופעות הלוואי? האם הלחץ בחזה והבחילות שאני מרגישה, משמעותן למעשה תופעות הלוואי של הכאב בחזה וקשיי הנשימה המתוארות בעלון?

הערת אגב: בעלון של הקוסופט מופיעה "הקאה" כתופעת לוואי. האם ייתכן שלמרות שהפסקתי תרופה זו, אני ארגיש הרגשה דומה להקאה דווקא אחרי התחלת הטיפול בקסאלטן, והפסקת הטיפול בקוסופט?

4. האם מסוכן להפסיק את הטיפול בכלל, למשך טווח זמן מסויים?

5. האם ישנן תרופות אחרות?

תודה על תשובותייך.

נ.ב.

אני מטופלת גם באקטונל (פעם בשבוע), מגה גלופלקס (פעמיים ביום), ויטמין D (ויטמידין, של ד"ר פישר), ובקלציצ'ו D3 (טבלית אחת של 500 mg פעם ביום).