פורום הטרדה מינית - ראש הפורום

הבוס נועץ מבטים בחזה שלי

ויצו - עו"ד בלה כהן(1.8.2002, 10:44)

שלום רב,

על פי החוק אין ספק שבמקה שלך המדובר בהטרדה מינית - הטרדה מינית במובנה הרחב הינה כל התנהגות בעלת אופי מיני של אדם אחד שיש בה כדי לפגוע באדם אחר.

הטרדה מינית להתבטא באופנים שונים - בדיבורים בלבד ( לרבות רמיזות, הצעות , בעלי אופי של חיזור וכד'), באופן בלתי מילולי ( נעיצת מבטים, קריצות, תנועות ביד, תלית תמונות וכד') בהבטחות על רקע מיני - נסיונות להשגת טובות הנאה מיניות, בלחץ ואיומים על רקע מיני, בפגיעה גופנית/ כפיה גופנית - מקרית לכאורה או מכוונת

החוק כולל הגדרה רחבה מאד להטרדה מינית.

אני מניחה שהמדובר במקום עבודה קטן יחסית - לא פרטת כמה עובדים / עובדות.

האם ידוע לך על עובדות אחרות המוטרדות?

האם יש לך עדים להטרדה שלך?

האם הדברים נעשו בחדרי חדרים?

האם יש לך תעוד של המקרים בדרך כלשהי? ( יומן/ הקלטה/ מכתב שכתבת/ מישהו ראה/ ספרת למישהו מיד לאחר אחד מהמקרים??)

חשוב לציין - במקרה שלך כשהמדובר בניצול יחסי מרות ( בוס - עובדת) על פי החוק בשל עמדת הנחיתות בה את נמצאת אינך צריכה להראות את אי הסכמתך להתנהגות!!

על פי החוק יש מצבים שונים בהם נקבע במפורש כי המוטרד/ת לא צריכה להביע אי הסכמה להתנהגות ( כגון: ניצול יחסי מרות/ ניצול תלות/ בהתייחסות מבזה ומשפילה/ בהתנהגות העולה כדי סחיטה/ מעשה מגונה)

הטרדה מינית הינה עבירה פלילית ואזרחית-

בפן האזרחי המדובר בעוולה אזרחית שהסעד בצידה הינה פיצוי בגובה של 50,000 ש"ח ללא צורך להוכיח כל נזק - עצם המעשה עצמו טומן בחובו א הנזק - ניתן גם לתבוע סעדים נוספים.

בפן הפלילי - המדובר בעבירה שעונשה עד שנתיים( ואף יותר אם המדובר על עבירה על חוק העונשין)

את יכולה להחליט להגיש גם תלונה במשטרה וגם תביעה אזרחית בנוסף מאחר והמדובר בעו"ד את יכולה גם לפנות ללשכת עורכי הדין. אם תרצי אשמח להיות לך לעזר בפניה לגורמים הרלוונטים.

כדאי מאד שתפני לייעוץ עם עורך דין בדיני עבודה על מנת לעמוד את סיכוייך בתביעה - המדובר במילה מול מילה ולכן ככל שיש תעוד כלשהו יש לך סיכוי טוב יותר.

אם תוכלי אפילו עכשיו לתעד את ההטרדה בדרך כלשהי זה יעזור - למשל באמצעות הקלטה / מישהו שיהיה עד להטרדה / מסרים שמועברים אליך באמצעות אי מייל וכד'

אל תוותרי ואל תפחדי - החוק עומד לצידך !!!

בהצלחה,

עו"ד בלה כהן

03-6923791/2