פורום הטרדה מינית - ראש הפורום

כמובן שזו הטרדה

ויצו - עו"ד בלה כהן(15.8.2002, 11:15)

כן - גם זו הטרדה!

הטרדה מינית הינה כל התנהגות בעלת אופי מיני של אדם אחד שיש בה כדי לפגוע באדם אחר. הטרדה מינית יכולה להעשות הן על ידי גבר והן על ידי אשה, הן כלפי גבר והן כלפי אשה - החוק עוסק בכל האפשרויות ונוקט בלשון" אדם".

הטרדה יכולה להתבטא באופנים שונים - בדיבורים בלבד( רמיזות, הצעות, בדיחות וכו') באופן בלתי מילולי לרבות - נעצת מבטים, קריצות, נגיעות, פגיעות גופניות אקראיות או מכוונות וכו'

אשר לצורך להסביר למטריד כי ההתנהגות איננה מקובלת- החוק לקח בחשבון מצבים בהם המוטרד/ת נמנע/ת מלהביע התנגדות להתנהגות בשל עמדת נחיתות אותה מנצל/ת המטריד/ה. כאשר המטריד/ה מנצל/ת עמדת כוח זו התנהגותו/ה תחשב הטרדה גם אם המוטרד/ת לא אמר/ה דבר.

במקרה שלך -אני מבינה שבאיזשהו אופן את כפופה לה או כי היא נמצאת בעמדת כוח מעלייך ולכן את חוששת לומר לה כי התנהגותה אינה מקובלת עליך.

בכל אופן אם אינך חוששת לעשות כן - הביעי את אי הסכמתך להתנהגותה - רצוי שתתעדי זאת - את יכולה לכתוב לה מכתב אישי ( העתק ישאר אצלך) או אי מייל ( שוב העתק אצלך) שבו תפרטי את ההתנהגויות מתי התרחשו - ותבהירי שהן אינן מקובלות עליך!

לחלופין אם את מפחדת ממנה - נשאלת השאלה - כמה עובדים יש במקום העבודה?האם המדובר במקום עבודה גדול? האם קיימת ממונה שניתן להתלונן אצלה? האם יש במקום העבודה נהלים לטפול בהטרדות?

אם את יכולה ויש מי שאת בוטחת בו במקום העבודה שתפי אותו/ אותה בבעיה ודאגי לכך שאותו אדם יהיה עד למעשים.

דעי לך כי על פי החוק למעסיק חובה לנקוט באמצעים סבירים למניעת הטרדה במקום העבודה וכן חובה עליו לטפל ביעילות בכל תלונה ובכל התנכלות כתוצאה מתלונה.

כמובן שבמציאות הדברים מסובכים יותר - הרבה מן המעסיקים מתעלמים מהחוק/ אינם מפרסמים נהלים/ אינם מטפלים כראוי בתלונות וכו'

נא עני לי על השאלות הנ"ל.

בלה