הוספת הודעה פורום כירורגיה של היד - ראש הפורום

טיפול בשבר רדיוס ותזוזה ללא ניתוח

יוסי(17.11.2013, 8:41)

שלום לך ד"ר אסתר, הסיפור שלי קצת מורכב..אז כך, הייתי אצלך לפני כחודש לייעוץ טרום ניתוחי, ואגב, אני חייב לציין במאמר מוסגר שאת היית הרופאה היחידה שהסכמתי לעשות את הניתוח לאחר פגישות והתייעציות עם מספר רופאים מומחים קודם לכן, וברגע האחרון סירבתי לעשות ניתוח, מהסיבה שאמרת שיתכן ואצטרך הרדמה כללית אם יהיה צורך בכך,,אבל לא נכנס לזה כרגע כי זה נושא נפרד ומורכב שלא לעניין כרגע.

להזכירך שמדובר בנפילה לא פשוטה שגרם לריסוק כף היד, ושבר רדיוס דסטלי עם תזוזה אחורית.

כרגע אני חודשיים לאחר הנפילה, ללא גבס כשבועיים, היד (האמה ) קצת עקומה, יש נפיחות ואדמימות, תחושה של כף יד שמוטה עם מגבלה בהטיית הכף למעלה או למטה, כן מגבלה בסגירת מושלמת של האצבעות בפרט באגודל. אין כאבים בד"כ רק אם דרוש מאמץ במגבלות הנ"ל. לציין שאני יכול לעשות פעולות קלות כגון הרמת דברים קלים,להקליד במחשב, ועם קצת מאמץ גם לכתוב.

אני מבין שאלו הן ההשלכות ללא הניתוח שבחרתי שלא לעשות, ויתכן שאצטרך להתמודד עם עוד הרבה חסרונות שיכולתי להמנע אילו הייתי עושה את הניתוח, אבל בכל זאת, מה את מציעה לי לעשות במצבי ומה עושים מכאן ,, מה למשל כשמדובר בחולה לב וכיו"ב שאינו יכול לעמוד בפני הרדמה כללית ומה ניתן לעשות במצבים כאלה כשניתוח לא בא בחשבון ?

אשמח לתשובתך ותודה מראש !!!