פורום הנקה - ראש הפורום

דילגתם על שאלותיי אם אפשר תגובה!

אוש(25.5.2011, 19:04)

שלום יש לי שאלה ...
סליחה מראש על אורך השאלות ,אז ככה אני ילדתי בת מקסימה לפני 4 חודשים בלידה טבעית ורגילה ומאז אני מניקה אותה הנקה מלאה.
יש לציין שההתחלה היתה לי מאוד קשה ומכיוון שהתעקשתי והיה לי נורא חשוב להניק אותה לא התייאשתי למרות הכאב ... ועד עכשיו היא ינקה מצויין עלתה במשקל יפה ולא היו בעיות תוך כדי ההנקה, בהתחלה היא היתה יונקת כל שעתיים ובמשך כ-30 דקות ולאחרונה היא יונקת כל שעתיים וחצי - שלוש למשך 10 דקות...(5 דקות בכל צד )
השאלות שלי?
1. האם ייתכן שזמן ההנקה שהתקצר הינו תקין ונורמאלי?
2. למה כשהיא יונקת במשך ה-3 דקות הראשונות היא רגועה ויונקת במרץ ולאחריהם היא מתחילה בצרחות ומיבבת בזמן שהיא מוציאה את הפטמה וחוזרת אליה ככה מספר פעמים...
אני חושבת שזה בגלל שהיא רוצה שהזרם יישאר חזק כמו בהתחלה האם אני צודקת?(יש לציין שכשאני מעבירה אותה לצד השני היא מפסיקה לצרוח ויונקת במרץ ולאחר כמה דקות שוב היא צורחת ומייבבת בדיוק כמו שעשתה בצד הראשון..)יש גם לומר שזה לא קורה כל הנקה ובמיוחד לא כשאני מניקה אותה בלילה תוך כדי שינה!
3.מה ניתן לעשות בכדי שהזרם החזק יישאר לה עד שתשבע?
4.לאחרונה התחלתי לשאוב חלב במשך כחצי שעה ויצא לי כמות של 90cc משני הצדדים האם יכול להיות שהיא שותה כמות קטנה כזאת ?! האם כמות כזאת היא תקינה?
הבנתי שבגיל שלה היא צריכה לשתות בין 120 - 150 cc?!(יש לציין שהיא לא מלאה בכלל והיא גם לא רזה מאוד חודש שעבר שקלנו אותה והיא שקלה 5 ומשהו קילו לפי טיפת חלב משקלה תקין אך בכל זאת אני דואגת שהיא לא אוכלת מספיק)
5.בעלי ניסה לתת לה מבקבוק חלב שאוב - בפעם הראשונה היה נראה שהיא מתלהבת ושותה מהבקבוק אך בפעם השניה שהוא ניסה לתת לה כמובן שלא הייתי בסביבה והיא לא הסכימה בשום אופן לקחת את החלב, ולצערי הייתי צריכה לשפוך את החלב היקר ! מה אפשר לעשות בכדי שהיא תסכים לקחת בקבוק מדי פעם ?(לפעמים אני צריכה לצאת מהבית ואיני יכולה לקחת אותה איתי)
6.האם אפשרי לשלב בין הנקה לבקבוק או שזה יגרום לה להפסיק לינוק?
7. ביומיים האחרונים היא התחילה לנשוך לי את הפטמה באמצע ההנקה מה הסיבה לכך? ואיך גורמים לה להפסיק?

תודה מראש
על התגובה