הוספת הודעה פורום גינקולוגיה - ראש הפורום

שאלה

ד"ר דקלו אן(19.10.2016, 19:43)

שלום גילה,

צילום רחם והיסטרוסקופיה הינן בדיקות שונות המבוצעות בצורה שונה, מכשור שונה וכן מטרתן שונה. היסטרוסקופיה מבוצעת ע"י החדרת מצלמה אופטית קטנה המאפשרת ויזואליזציה של חלל הרחם ולכן בהיסטרסקופיה ניתן לזהות פתולוגיה תוך רחמית במידה שקיימת וכאמור לראות רק את פתחי החצוצרות (אך לא את כל החצוצרה). בהיסטרוסקופיה ניתוחית ניתן לטפל במידה ואובחנה פתולוגיה בהיסטרוסקופיה האבחנתית. צילום רחם מבוצע ע"י שיקוף והזרקת חומר ניגוד ומטרת הבדיקה היא בעיקר לראות את מעבר חומר הניגוד בכל "המערכת", כלומר בכל החצוצרה עד לאגן, מה שמאפשר לזהות בעיה בכל החצוצרה. כמובן שלכל בדיקה יש את המגבלות שלה, היתרונות והחסרונות שלה שבוודאי קיבלת ועוד תקבלי הסבר מפורט על כך מהרופא המטפל שלך.

לזוג בריא יש כ-85% סיכוי להרות ספונטנית במשך שנה, לכן הישארי אופטימית והמשיכו לנסות! במידה שאכן לא תתצליחי להרות פני לרופא המטפל שלך לייעוץ ולהמשך בירור. בכל מקרה צילום רחם הוא בסך הכל בדיקה של מספר דקות ועם ההכנה המתאימה היא בהחלט נסבלת ואין לך סיבה לחשוש ממנה.

ולסיום- זה גופך! את תמיד יכולה לסרב לכל בדיקה או טיפול שמוצע לך, רק לפני כן תוודאי שאת מבינה את כל היתרונות וחסרונות, עלות מול תועלת של כל בדיקה או טיפול ותמיד בתקשורת פתוחה עם הרופא המטפל שלך.

המון בהצלחה!!!

בברכה,

ד"ר דקלו אן
אגף נשים ויולדות
מרכז רפואי וולפסון