הוספת הודעה פורום גיל המעבר - ראש הפורום

מיסמין לפרוגילוטון

מירב(1.1.2012, 15:30)

שלום רב,

אני בת 49.5 לקחתי במשך 20 שנה יסמין,לפני כשלושה חודשים לערך

הפסקתי לקחת את היסמין ללא חלופה אחרת. חשוב לציין שאחרי סיום היסמין קיבלתי מחזור אחרון,לאחר מכן עבר יותר מחודש ולא קיבלתי מחזור יותר.

לאחר כ-3 שבועות מסיום היסמין התחילו לי גלי חום קשים ונשירת שיער מוגברת ומטרידה מאוד,רופאת הנשים נתנה לי לבצע בדיקות,והתוצאה היא שאני עמוק בתוך גיל המעבר ונתנה לי פרוגילוטון. בין סיום היסמין לתחילת הפרוגילוטון עברו 50 יום.

שאלותי:

1) האם עשיתי נכון שהפסקתי את היסמין ללא חלופה הורמונלית מידית?ולכן התחילה לי נשירת שיער שאם הזמן התמתנה עוד לפני שהתחלתי את הפרוגילוטון? האם היה נכון להמשיך את היסמין עוד כמה שנים שעשה לי ממש טוב?

2) האם הייתי צריכה ללכת לרופאה שאני עדין עם היסמין כדאי שהיא תחליף לי לפרוגילוטון על מנת שלא תיהיה ירידה דרסטית בהורמונים?

3)אני מוטרדת מאוד מהשמנה,קיבלתי תאבון פתאום,ומשיעור יתר בפנים,מה שניקרא "ארסוטיזים" שבדרך כלל אינני סובלת מבעיות אלו ואף ניראית עשר שנים צעירה מגילי,כמו כן התחילו להעיר לי על קמטים בפנים שלא היו שם קודם.

4) האם עקב נטילת הפרוגילוטון אחזור למצבי הקודם קרי: השיער יחזור להיות מלא וללא מפרצים בעיקר באזור המצח וגם מאחור,שיער בפנים לא יגדל והשמנה לא תיהיה?

מודה לך מאוד מאוד, תבורך תמיד.