הוספת הודעה פורום גיל המעבר - ראש הפורום

פרימארין + פרוג+ ביולוגי

ערבה בוכייה(24.10.2016, 13:58)

בת 44. במנפאוזה מגיל 41. מאוד מאוד מאוד חשוב לי לחזור לעצמי.... ניסיתי כל מיני HRT - וגם מס' גלולות - לכל כדור תופעות לוואי משלו. לא יודעת איך להתקדם מכאן. יש לי אפשרות לקחת פרימרין Premarin 0.62 לאמא שלי זה עבד מצוין בזמנו) - מה דעתך על הכדור? האם הוא מאופיין במיעוט תופעות לוואי באופן מיוחד? (לא מעוניינת להשמין או שתהיה לי זיעה מסריחה - האם אלו תופעות שכיחות?). האם מדובר באותו כדור שאמא שלי לקחה או שחלו בו שיפורים?

לגבי הפרוגסטרון - יש לי אפשרות להתחיל עם Micronized progesteron 100 mg, מה דעתך? מבחינת תופעות לוואי ואפקטיביות.

אפשרות שניה - לנסות הורמונים ביולוגיים. ד"ר יואב פלד - מוכר?

אפשרות שלישית - קראתי באינטרנט על שלושה מוצרים שנחשבים שעוזרים - Menoquil, Amberen, femarelle. האם הגיוני לשלב אותם עם הורמונים? מה כוונתי? אסביר - כיום משתמשת בנובופם (רק הכדור E+P - . באופן רציף). הרבה דברים טובים - ללא גלי חום, ללא יובש בנתיק, וכיו' אבל הכדור גורם לתאבון מוגבר (ניחא) והפרעות שינה (מאוד מציק), נפיחות בטנית (מאוד מציק, כחודש וחצי מתחילת שימוש), וכן תחושה של מין כעס/נאחס (חודשיים -שלושה מתחילת השימוש), ועוד. אולי אם אמשיך איתו אבל אוסיף משהו - כל זה יסתדר??

שאלה אחרונה - לפעמים יש לי אפיזודות בהם השחלות שלי חוזרות לעבוד לתקופה קצרה (יתכן בגלל גילי הצעיר). איך יודעת? לפי מס' סימנים פיזיולוגיים וכן לפי רמת ההורמונים בבדיקת דם ואשרור של הרופאים. ואז מרגישה נפלא. רופא אמריקאי שהתייעצתי איתו הציע שאנסה Clomiphene Citrate 50mg for 5 days אולי זה יעורר את השחלות. מה דעתך? האם אפשר לשלב עם HRT? תופעות לוואי?

המון תודה!