הוספת הודעה פורום רפואה - כללי - ראש הפורום

כאב מתמשך בצלעות בצד שמאל

ליה(13.8.2023, 17:50)

שלום פרופ'

אני בת 61, בדרך כלל בריאה (עודף כולסטרול, לוקחת קרסטור). משקל תקין.

מזה כחודשיים יש לי כאב עמום באזור הצלעות המרכזיות בצד שמאל. הכאב מורגש לעיתים מתחת לשד שמאל ("מתחת" הכוונה "מאחורי" השד, לא מתחתיו למטה לכיוון הרצפה), לעיתים בצד הגוף, ולעיתים רחוקות בגב. זה כאב שכל הזמן עולה ויורד, כאילו "פועם", אבל לא בקצב פעימות הלב ואני גם לא בטוחה, שקשור לקצב הנשימה. הכאב לפעמים נעלם לאיזה יום-יומיים, ולאחר מכן חוזר. לעיתים מוחמר בישיבה או רכינה קדימה, ומוקל בעמידה או הליכה, מוחמר בשינה על צד שמאל ומוקל בשינה על צד ימין.

עשיתי לאחרונה ללא קשר (בגלל קוצר נשימה שחלף) בדיקות לב (א.ק.ג ואקו לב במאמץ) שיצאו תקינות, וכן צילום חזה-ריאות (לא צלעות) שיצא תקין. גם בדיקות דם ושתן כלליות - תקינות.

משיטוט בד"ר גוגל ראיתי שהסימפטומים שלי דומים לדלקת סחוס הצלע, בשני הבדלים: הכאב אינו מרוכז באמצע החזה, בחיבור הצלע לעצם החזה, אלא דווקא יותר בהמשך הצלע, וכן אינו מוחמר בנשימה עמוקה, שיעול או התעטשות. הוא כן מורגש ומוחמר כשאני לוחצת על הצלע /ות במקומות שונים, גם קרוב לעצם החזה, כל האזור הזה רגיש מאד.

עלי לציין שאיני עוסקת בפעילות גופנית, יושבת שעות רבות בעבודתי ללא תזוזה ואף נהגתי לרוב לסחוב תיק לא קל דווקא על צד שמאל. (לא יודעת אם יש קשר)

קראתי גם שיכול להתאים לדלקת עצב הצלעות, אבל למיטב ידיעתי לא היה שום טריגר שאמור לגרום לדלקת כזו.

מה זה יכול להיות?? האם עדיין יכול להיות דלקת סחוס הצלע, למרות שמיקום הכאב קצת שונה, או דלקת עצב הצלע? אני מודאגת..

מודה מאד על סבלנותך לקרוא הכל ועל תשובתך.

שבוע טוב!