הוספת הודעההוספת תגובה פורום רשלנות רפואית - ראש הפורום

רופא שיניים - מה מותר לו ומה אסור ?

תל אביבית(1.5.2009, 0:18)

סליחה מראש על כל שגיאות הכתיב. לא נולדתי בארץ.

אך עדיין זה לא סיבה להעניק לי את אותו טיפול בלהות כפי שהעניק לי רופא שיניים שאצלו עשיתי טיפול שורש.

הרופא:

א) אסר אליי להשמיע כל ציוץ גם כשכאב, בטענה שזה לא אמור לכאוב כי השן כבר מזמן מתה. אך זה דווקא כן כאב. (למרות שתי זריקות ) כל ציוץ נוסח "איי" עורר אצלו ממש זעומה.

ב) הוא כל הזמן רטן שהתעלות שלי (אלה שבתוך השן) ממש סתומות - ובכלל שיש לי אותם 4 במקום 3ץ (אפשר היה לחשוב שדווקא כדיי שיהיה לו יותר קשה לעבוד גידלתי לי בתוך השן תעלה אחת בונוס. ממש 3 + 1 חינם)

ג) כמו כן רטן למה אני מחזיקה לשון לא בתנוחה שהוא צריך וזה מפריע לו לעבוד. אני חושבת שרופא שיניים ראוי שידע שכשמרדימים חצי מהפא - לא שולטים בלשון. והלשון שלי הייתה כל-כך רדומה שלא היה לי שמץ של מושג אייפה היא ובאיזה תנוחה היא כרגע (השן דווקא הייתה פחות רדומה והרגשתי כל חדירה של מחט - לפעמים בצורה מאוד דוקרת וכואבת).

ד) !!!!!!!!!!!!פתאום שמתי לב שהוא עובד רק עם כפפה אחת !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(רק על היד השמאלית) ואת המחטים הוא השחיל דווקא ע"י יד ימין.כשהערתי לו על זה הוא עוד יותר רטן ואמר לי שאני לא מבינה כלום ושעם כפפה הוא לא יכול להרגיש אותו דבר את המחט ויכול לדקור לי את הלשון.

התעקשתי בתוקף על הכפפה השנייה (עד כמה שאפשר להתעקש בתוקף באמצע הטיפול שורש.

בסופו של דבר הוא שם את הכפפה השנייה. אבל התחיל לעבוד ממש בעצבנות ובאגרסיביות ולהכאיב לי הרבה יותר. וכבר כתבתי על כך שנאסר אליי להשמיע כל ציוץ.

ה) הרופא עבד בלי מה שמחסה את הפא. וכמה פעמים השתעל עלי. לתוך הפא הפתוח. אבל כבר פחדתי לצייץ וגם הכאב עשה את שלו עם היכולת לנתח דברים. היה אכפת לי רק שהטיפול יסתיים כמה שיותר מהר ובכמה שפחות אכזריות.

ו) באיזשהו שלב של הטיפול הוא אמר שאם היה יודעה שכל-כך קשה לעבוד איתי - היה מלכתחילה עוקר את השן ולא מטפל בה - במיוחד שמדובר בשן אחרונה של הפה שהגישה אליה כל-כך קשה. (כן עשיו לא רק גידלתי לי תעלה אחת יותר מדיי אלא גם הרחקתי את השן לפינה הכי קשת השגה של הפה)

בהזדמנות הראשונה שניתנה לי אפשרות לדבר (ובטיפול שורש אין הרבה אפשרויות כאלה) אמרתי לו שאם הייתי יודעת דרך מה יעבור בטיפול הנ"ל - באמת הייתי עוקרת.

פתאום הוא דיי התרכך. והתחיל לתרץ למה הוא אמר לי ככה. ופתאום לא הגיב בכזאת עצבות על כל תגובה שלי. (ואני בכלל הרהרתי על אפשרות לעקור כדיי שלשיני בינה יהיה לאן לגדול.)

ז) בזמן שהוא קדח בשן האחרונה הוא השעין את המכשיר המתכתי על השיניים הקדמיות. הרגשתי בהם היטב את הרטט. אך כשאמרתי לו הוא אמר לי שזה סך הכל רטט מה שאני מרגישה ושאין דרך אחרת לעבוד על שן כל-כך ישנה. (לא ראוי שרופא שיניים ידע שזה שוחק את האימאייל?).

ח)וזה כבר נראה שולי, אבל כל פעם שהוא שם סנקשין - הוא או נעץ אותו בצורה כואבת או דחף אותו בכלל לתוך גרון בדיוק איפה שיש בלוטות של אינסטינקט ההקאה. דרך אגב בהחלט עוזר להתמודד עם כאבים - כי המחשבות היחידות שרצות זה איך לא להקי עליו בזמן הטיפול. דווקא הצלחתי להתאפק(בדיעבד - לצערי) .

מלווחי טיפול שיניים זה סטרס. למה להוסיף עוד יותר ולהפוך אותו לסצנה מסרטי איימה?

האם אני יכולה לטבוע על משהו - כשאין לי שום הוכחות וזה למעשה מילה שלי מול המילה שלו?