הוספת הודעההוספת תגובה פורום רשלנות רפואית - ראש הפורום

ניתוח כריתת סינוס פילונדיאלי

נחמה(24.8.2009, 18:30)

שלום

לפני 3 וחצי חודשים עברתי ניתוח לכריתת סינוס פילונדיאלי, הניתוח היה ממושך כ - 4 שעות בשל נמק. כאשר הניתוח הסתיים יצא המנתח ואמר למשפחה לא לפחד החתך מאד גדול בגודל של אגרוף משום שבמהלך הניתוח התגלה נמק והיה צורך בניתוח עמוק יותר אי לכך אצטרך להשאר מאושפזת כ 3 ימים למעקב.

בבוקר למחרת היה סבב רופאים עם מנהל המחלקה אשר ביקש לראות את פרוטקול הניתוח המנתח ענה שאין אחד מכיוון שהיה נפילת מחשבים - התנהל דיון ביניהם על הפורוטוקול וחוסר תקינות הנושא. לאחר מכן הוחלט לשחרר אותי .

לא בוצעו בדיקות דם, לא קיבלתי אנטיביוטיקה רק מכתב שחרור באורך של עמוד ורבע שאומר שעשיתי ניתוח לקחת משככי כאבים ולחזור כשבוע לביקורת (לא ידעתי מה נאמר לאחר הניתוח למשפחתי ולכן השתחררתי לביתי במחשבה שהכל תקין).

לאחר יום בבית החל קושי בהליכה, לאחר יומיים בקושי יכלתי ללכת ולהטיל שתן הלכתי לכירורג אשר הפנה אותי לניתוח והיה בסבב רופאים בביקורת לאחר הניתוח הוא בדק את החתך אמר הכל בסדר קחי משחה אנטיביוטית כאשר שאלתי אותו מדוע קשה לי ללכת הוא אמר שזה פחד פסיכולוגי מהכאבים מאוכזבת הלכתי הביתה.

לאחר יום עלה לי חום ולא יכלתי לזוז כלל פניתי לבי"ח מרכזי וידוע באזור המרכז (לא סמכתי על הבית חולים שניתח אותי) היה לי כדוריות לבנות 18 וCRP גבוה אושפזתי במשך 3 ימים למתן אנטיביוטיקה דרך הוריד והוציאו לי את התפרים מחשש שהזיהום בחתך יזהם גם את התפרים.

לאחר מכן שבתי לביתי ושוב לאחר 4 ימים כאבים חזקים וחום שבתי לבי"ח הפעם כדוריות לבנות עלו שוב ל 16.5 וה - CRP הגיע ל31 אושפזתי הפעם לשבוע למתן אנטיביוטיקה דרך הוריד ולבדוק תרביות וחשד לאוסטומיאליטיס - שנשלל.

עד היום אני עם פצע מזוהם ומפריש, זיהום בגוף, כאבים ובביקורות רבות בבי"ח במחלקה אורתופדית, מחלות זיהומיות, כירורגיה,.... כמו כן עקב הזיהום הכרוני בגוף (כן עד היום קיים זיהום פשוט הפסיקו את האנטיביוטיקה עד למרפאת פצעים עקב כך שהאנטיביוטיקה לא סייעה לאורך זמן בטיפול בפצע) בשל הפצע התפתחה לי דלקת פרקים ראקטיבית ברוב מפרקי הגוף. כמו כן, אין צורך לומר שאיבדתי מקום עבודה שהייתי אמורה לשוב לאחר הניתוח ולקבל קידום זמני ואפשרות לקידום קבוע.

ראשית, לפני הניתוח לא קיבלתי הסבר על האפשרויות לסיבוך בניתוח ההתייחסות לניתוח היתה את באה נכנסת לניתוח שאורך גג שעתיים כולל הכנה, ניתוח והשגחה לאחר הניתוח. ההחלמה גג שבועיים עד חזרה לעבודה והפצע יסגר תוך חודש - חודש וחצי אף אחד לי הסביר לי אפשרות לסיבוכים או מהם הסיבוכים העקריים כתוצאה מהניתוח האם עקב כך ניתן לטעון שההסכמה שלי לניתוח לא ניתנה מדעת?

דבר שני האם עקב העובדה שבבית החולים לאחר ניתוח כל כך ארוך לא ביצעו בדיקות דם או נתנו אנטיביוטיקה (הרי היום לאחר עקירת שן מקבלים אנטיביוטיקה) לא קיבלתי טיפול רפואי סביר למניעת סיטואציה זו?

דבר שלישי האם מדובר במקרה של רשלנות? והאם ניתן לתבוע גם על אובדן מקום העבודה וקידום ששקדתי עליו 3 שנים?

אודה לתשובתך