הוספת הודעההוספת תגובה פורום רשלנות רפואית - ראש הפורום

CT ורשלנות רפואית

מיכל(24.11.2009, 9:57)
שלום,
כחלק מבירור רפואי עקב ירידה במשקל נאלצתי לעבור ארבע בדיקות סיטי (צוואר, אגן, חזה ובטן) בבית חולים.
לצורך CT בטן הייתי צריכה לשתות חומר מיוחד ולהמתין כשעתיים, בנוסף בכל CT מזריקים לוריד חומר ניגוד עם יוד. לאחר שהצילומים הסתיימו שאלתי את האח שביצע את הצילומים האם בוודאות עשו לי את כל ארבעת הצילומים ונענתי בחיוב שכן.
לאחר יומיים קיבלתי טלפון בו בושר לי שםה מאוד מצטערים אבל פספסו לי את אחד סוגי הCT (צוואר) לשם כך הייתי צריכה לטרטר את עצמי ולהתייצב שוב בבית החולים ושוב לקבל זריקה עם החומר הניגודי.
כעבור ארבעה ימים , ביום שבת, קמתי עם פריחה איומה בכל הגוף, קשה לי לתאר כמה מגרד ונוראי זה היה. בנוסף התלוו לכך בחילות קשות.
בהמלצת רופא פניתי למיון שם שהיתי רוב היום כשאני גם ככה במצב של חולשה וחולי.
לפי הרופאים שעל ידם נבדקתי במיון, נראה שאני רגישה ליוד.
הפעם הראשונה בה קיבלתי יוד לא הייתה משמעותית אבל בפעם השניה שבאה ימים ספרוים לאחר הפעם הראשונה כבר גרמה למשהו בגוף שלי להתעורר והפריחה הופיעה בעוצמה.
במיון קיבלתי עירויים עם סטריואידים וקורטיזון לוריד מה שגרם לי לטשטוש רב, חולשה והרגשה רעה מאוד. בערב לאחר בדיקות נוספות שוחררתי לביתי עם כדורים שעלי ליטול במשך השבוע שלאחר מכן.
כששאלו אותי אם אני רגישה ליוד אמרתי שלפי מה שידוע לי, לא. אני אוכלת דגים ומעולם לא נתקלתי ברגישות ליוד. למעשה אם לא היו מפספסים לי בדיקה לא הייתי צריכה להגיע למצב הזה בכלל.
אני מרגישה שנגרמה לי עוגמת נפש אמיתית מכך, לא רק שטורטרתי לבית החולים כשאני גם ככה חולה לעבור עוד בדיקה, הייתי צריכה לבלות את כל השבת במיון כשאני חולה וגמורה מהתרופות שהוזרקו לי. ואם לא די בכך קיבלתי כפול קרינה, שכן ה-CT מתבסס על קרני רנטגן, בהפרש של מספר ימים ספורים בלבד, בעוצמה גבוהה מאוד!! מי יודע מה יהיו ההשלכות של זה בעתיד?!
הבדיקה הנוספת שעברתי יכולה להיות קשורה לעלייה בסיכוי לסרטן מסכן חיים.
מומחים מזהירים כי בדיקות CT מלוות בקרינה בעוצמה גבוהה, עד פי 500 מצילום רנטגן רגיל, וכי עדיף להיעזר בחלופות כמו MRI ואולטרסאונד ואני עברתי את אותה בדיקה פעמיים בהפרש של ימים בודדים. אני מאוד לחוצה מהנזקים שזה עלול לגרום לי בעתיד.
והכי מרגיז העניין ששאלתי את האח לאחר הבדיקות בפעם הראשונה אם בוודאות נלקחו כל 4 הבדיקות ונענתי בחיוב ללא כל ספק!!
לאור העוגמה הנפשית, הסיכון והחוויות הלא נעימות שנאלצתי לעבור ועדין עוברת עקב הפריחה הנוראית האם יש משהו שאוכל לעשות בנידון? האם בית החולים אכן אשם? והאם מדובר ברשלנות רפואית?
תודה