הוספת הודעה פורום אופטומטריה - ראש הפורום

עדשות מגע ודלקת

דןד(20.9.2012, 17:06)

שלום. כבר כ - 10 שנים אני מרכיב עדשות מגע רכות שנתיות והכל תקין. לפני כחודשיים אחת מהעיניים שלי נהייתה אדומה, (נראה כמו הרבה נימים קטנים אדומים יחד), רופאת משפחה אמרה לי שזו כנראה דלקת שהתפתחה כתוצאה מסופת חול שהייתה יום לפני כן. היא הביאה לי טיפות ששמתי (דקסאמיצין), (במהלך הטיפול הסרתי עדשות) והאדמומיות עברה.

אחר כך חזרתי להרכיב עדשות ואחרי זמן מה, שבוע-שבועיים, האדמומיות חזרה. זה קרה כבר 4 פעמים שהאדמומיות חזרה ושמתי טיפות (כעת אני שוב בתהליך של טיפות) יש לציין שזו רק אדמומיות אין גירודים ולא כאבים ולא שום דבר.

לפני מספר ימים הלכתי לרופא עיניים שאמר לי שאסור לשים טיפות בכלל כי זה מחליש את העין, ובכלל לשכוח מעדשות כי זה גוף זר ולכל אחד בסוף יש סיבוכים כלשהם.

שאלתי אותו - אולי לזרוק עדשות ישנות, לחכות תקופה אולי חודש ולקנות חדשות (זה מה שהמליצה רופאת משפחה ואופטימטריסט באופטיקה מרקוביץ) והוא אמר לזרוק ישנות ולא לקנות חדשות שהכי טוב משקפיים וזהו והוא לא מוכן לדון על עדשות ואם אני רוצה לדבר על לשים עדשות שאלך להתייעץ עם רופא אחר. לאחר מכן בדק לי את העיניים ואמר שהכל מצויין והעיניים שלי בסדר גמור.

אני רוצה להרכיב עדשות מגע, לזה אני רגיל כל חיי הבוגרים. זה טוב לי ונוח לי וכעת אני קצת אבוד בקשר למה לעשות..

אשמח לעצה\המלצה לגבי הנושא. יש לציין שאני מרכיב עדשות רכות שנתיות כבר כ - 10 שנים.

תודה