הוספת הודעה פורום אופטומטריה - ראש הפורום

התאמת משקפיים למספר גבוה

מיכל(6.12.2013, 18:30)

שלום רב,

לפני מס' חודשים החלפתי את העדשות במשקפיים שלי עקב שחיקה של העדשה ועליה במספר. המס' שלי עלה ל6.15- בשתי העיניין(עליה של 0.75 בשתיהן) והומלץ לי על עדשה של 1.67.

אני יכולה לומר שלקח לי זמן רב להתרגל לעדשות (הרגיש לי כאילו המס' עלה בהמון) ועד היום אני מרגישה שאני לא רואה טוב במאה אחוז(מרגישה כאילו יש עיוות מסויים בראיה,קשה לי ממש לשים את האצבע..אבל אני לא רואה טוב כמו קודם). והגרוע מכל, העדשה ממש מקטינה את העיניים שלי באופן שממש מפריע לי (ורואים זאת בצורה נוראית כשאני שמה את האצבע מאחורי העדשה ורואים את ההבדל בין האצבע "במציאות" והאצבע "מאחורי המשקפיים".

בקיצור, ברור לי שאני חייבת להחליף משקפיים(לקנות עדשות עגולות ולא מרובעות כמו שיש לי, אבל השאלה שלי היא לגבי העדשה:

-קראתי שיש עדשות אספריות (aspheric lenses)-שבגלל צורת החיתוך שלהן אמורות למזער את העיוות בראיה וגם את ההקטנה,לא שמעתי שמשתמשים בארץ במונח הזה אלא רק בדקיקות העדשה(1.6,1.67)..אך אחרי קריאה נוספת ראיתי שכתוב שרוב העדשות של 1.67 הן אספריות..האם זה באמת כך?האם ההקטנה המשמעותית שאני רואה היא עבור עם עדשה אספרית?

-ואם לא, היכן אני יכולה לרכוש בארץ עדשות עם חיתוך כזה ועל איזה סוג עדשות היית ממליצה? אני הולכת גם עם עדשות מגע, אך אני לא יכולה ללכת רק איתן בגלל רגישות בעין שנגרמת לי מהרכבה ממושכת מדי.

המון תודה!