הוספת הודעה פורום כירורגיה כללית - ראש הפורום

אי החלמה למשך זמן מוגזם מקשירת טחור

אריה(14.10.2004, 18:21)

לד"ר דן צרור שלום רב

אני סובל מטחורים פנימיים שמדממים כבר שנתיים. אחרי שוידאנו שסיבת הדימום אינה עמוקה יותר, התחלתי טיפול של קשירות לפני כחודשיים אצל רופא כירורג בקופת חולים מאוחדת. הרופא עשה את הקשירה הראשונה ואמר שעלי לעשות עוד 3 קשירות. התאוששתי מהקשירה הראשונה אחרי בערך יומיים.

אולם כעבור חודש הרופא עשה לי קשירה נוספת - ממנה טרם התאוששתי עד היום - אתמול מלאו 3 שבועות מאז הקשירה. בכל יציאה מאז אני סובל כאבים קשים מאוד מאוד ואח"כ למשך 5-7 שעות הכאבים נמשכים ברמה כלשהי. בשבוע הראשון הכאבים היו עזים יותר ונמשכו יותר שעות.

תחושתי היא שהטחור הפנימי שנקשר מסרב להתנוון וליפול או להחלים בצורה כלשהי. סיפרתי לרופא לאורך כל התקופה הזו על המצב ונדמה לי שאנחנו אובדי עצות. בכל ביקור הוא מבקש ממני להמתין עוד מספר ימים. נראה לי כרגע שלהמשיך ולהמתין להתאוששות עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים כתוצאה מהעצירות והכאבים. (כאבי היציאות מתרחשים גם כאשר היציאות רכות). אני כבר חש בכאבים משני צידי הבטן (באזור הכליות).

הרופא באופן כללי גורס שלקשירה כלשהי כדאי להשתמש רק בגומיה אחת. אני אישית מרגיש שלטחור גדול מדי (כמו זה הנוכחי הסרבן) מוטב היה לכרוך סביבו 2 גומיות מלכתחילה.

האם כדאי יהיה לנסות להתקין גומיה נוספת על הטחור הזועם?
אילו הכנות עלי לעשות לפני ניסיון השיקום הזה?

וכללית מה היית ממליץ לעשות מול התסבוכת הזו?

תודה מקרב לב
אריה בן 38 תל אביב