הוספת הודעה פורום כירורגיה כללית - ראש הפורום

בקע מפשעתי עם רשת

אבי(9.1.2016, 11:41)

שלום רב.

לפני כשמונה שנים עברתי ניתוח של בקע מפשעתי מימין בשיטה הפתוחה פלוס רשת.

לפני כחודש גילו אצלי לצערי גידול באשך הימני והוא נכרת והוצא דרך המפשעה בצד ימין בדיוק איפה שהיה לי את הבקע המפשעתי.

שאלותיי בבקשה:

1.כשעשיתי אולטרסאונד באשכים ובמפשעות לפני הניתוח,הטכנאי ראה את הרשת במפשעה בצד ימין ואמר שהכל תקין ואין שום בקע.

לפני הניתוח אמרתי כמובן לרופא המנתח שיש לי רשת במקום והוא אמר,"טוב,זה יוסיף קצת זמן לניתוח כי צריך לחתוך את הרשת ואחכ לתפור ולסגור הכל"

אחרי הניתוח שאלתי את הרופא המנתח עם הרשת הקשתה עליו?והוא אמר שהוא כלל לא ראה את הרשת,למרות שהוא ידע שהיא אמורה להיות שם.איך כזה דבר ייתכן?איך הוא לא ראה את הרשת?גם המתמחה שהיה איתו אמר שהוא לא ראה אותה.

2.לפני הניתוח,שאלתי את הרופא האורולוג המנתח אם הוא לא מתכוון לשים לי רשת חדשה על הרשת שהוא מתכוון לחתוך(זה עוד לפני שידענו שהוא לא יראה שם שום רשת)והוא אמר שלא.הוא אמר שאחכ הוא תופר את הכל כמו שפעם היו עושים.אני קצת דאגתי שבמשך הזמן לאחר הניתוח "העסק" במפשעה יכול לשוב להיפתח בגלל שאין רשת והוא אמר שלא אדאג.

שאלתי-לבסוף הוא גם לא ראה את הרשת כמו שאמרתי,ולאחר שהאשך הוצא דרך המפשעה,הוא תפר את הכל לדבריו וזהו-הייתכן שחששותי מוצדקות ותיקון הבקע כביכול מבלי לשים עוד רשת הוא חלש ויכול להיפתח במשך הזמן?

3.הרי חוץ מהניתוח של הוצאת האשך,אני עברתי כביכול גם ניתוח של בקע במפשעה,כי בעצם בשביל להוציא את האשך,היו חייבים לפתוח שם הכל ולגרום לבקע במפשעה באופן זמני ואחכ סגרו הכל.

שאלתי-בזמנו שעשיתי את ניתוח הבקע הייתי מוגבל להרים 5קג למשך שבועיים ואחכ הייתי מוגבל במשך עוד חודשיים אם אינני טועה לא להרים יותר מ-15קג.כששאלתי את הרופא המנתח כמה זמן אני אמור להיות מוגבל מהרמת משאות כבדים,הוא אמר,רק שבועיים ואחכ חופשי אתה יכול להרים כמה שאתה רוצה....האומנם זה כך?

תודה רבה וסליחה מראש על ההודעה הארוכה

אבי