הוספת הודעה פורום כירורגיה כללית - ראש הפורום

כאבים לאחר 3 שנים - בקע טבורי

יואב(24.1.2017, 22:27)

שלום רב,

לפני כ3 שנים (הנני בן 25 כיום) נותחתי בניתוח בקע טבורי. בקע קטן, שאובחן לאחר תלונה על כאב אחר בכלל, ללא הנחת רשת. עד היום אינני בטוח למה בכלל בחרתי לנתח, אבל זה כבר אבוד.
מספר חודשים לאחר הניתוח, התחלתי להתקל בתופעות הבאות, רובן ככולן קיימות עד היום, ללא שיפור, החמרה, אלא בעיקר שימור וחוסר חוקיות:

1. כאבים רנדומלים במהלך היום באזור הניתוח, בדרך כלל באזור ספציפי, אבל לא רק. לא כאבים ברמה של בכי ועצירת פעילות, אבל לפעמים הם חזקים יותר. הכאבים מופיעים לפעמים גם בפעילות מאומצת, אבל לא רק.

2. כאבים בינונים בדרך כלל, אך עזים יותר לפעמים, בעת שכיבה על הבטן. מלווה במין תחושת "שריפה". לפעמים נמשכים גם לאחר קימה ושינוי מצב. תזוזה קדימה ואחורה במהלך השכיבה מגבירה את הכאב.

3. עד היום, כאשר אני מכוון, לצורך העניין במקלחת, זרם מים ישיר על איזור הניתוח, אני חש בכאב מסויים ובאי נוחות. בנוסף, עד היום, בימים מסויימים, מגרדת לי הצלקת והאזור שמסביב מאוד.

4. בעקבות הניתוח, צורתו של הטבור שלי השתנתה. הוסבר לי כי זה תקין, אך עד היום זה נראה לי מוזר. האם אכן תקין?

בעקבות כל הנושאים האלה, ביצעתי MRI, וכמובן שחזרתי לכירורג שניתח, והלכתי לכירורג נוסף, על מנת לקבל חוות דעת שנייה. לצערי, לאף אחד מהם לא היו רעיונות או פתרונות. אשמח לשמוע את דעתכם בנושא לפני שאפנה לכירורג נוסף.

המון המון תודה,
יואב.