פורום עזרה ראשונה - ראש הפורום

התלבטות קשה- קורס פאראמדיקים במד"א

איתי(12.1.2012, 15:46)

שלום לכולם בכלל ולדודו בפרט!

אני אשמח אם תוכלו לעזור לי בדילמה קשה וכמה שאלות..

מעט רקע- אני בחור צעיר בן 27. לפני שהתגייסתי לצה"ל לא הייתי מודע בכלל לנושא הרפואה ולא התעניינתי בתחום בכלל. לאחר טירונות קרבית החלטתי לצאת לקורס חובשים (לא מתוך עניין ברפואה אלא מתוך עניין לשינוי אווירה). הקורס היה נהדר ופתח לי עולם חדש בכל הקשור לרפואת חירום ובכלל, והכתיב לי את השירות הצבאי עד לסופו. האהבה שלי לתחום התפתחה בצורה משמעותית כל כך עד שלכל החברים שלי בצבא היה ברור שאני אלך ללמוד רפואה ואכן, לאחר 2 טיולים גדולים החלטתי לבדוק את הנושא לעומק;
בסופו של דבר הגעתי למסקנה שלימודי הרפואה אינם חשובים לי מספיק בכדי שאשקיע כמעט שנתיים שלמות לצורך שיפור ציונים. הייתה לי אופציה ללמוד באירופה אך גם עליה וויתרתי שכן לא ראיתי את עצמי עוזב לשנים רבות כל כך.
בסופו של דבר ובכדי לקצר- התחלתי וגם סיימתי תואר ראשון בניהול ושיווק וכיום אני עוסק בתחום ומשמש כמנהל פיתוח עסקי- תחום מעניין ועם אחריות רבה מאוד.

חשוב לי להדגיש כי בשום אופן לא "ויתרתי על חלום חיי" או "הלכתי ללמוד תחום שבכלל לא מעניין אותי"- הגעתי למסקנה פשוטה שרפואה, מעניינת ומושכת ככול שתהיה, לא מספיק חשובה לי בכדי להשקיע זמן כה רב ואנרגיה (ורפואה בהחלט הייתה חשובה לי). הניהול היה לי מעין פשרה- גם יש בו שכר הוגן, גם יוקרה וגם עניין.
אך מה לעשות, לחיידק הרפואה כנראה שאין תרופה ואין טיפול- מי שנדבק בו כנראה יודע. אמנם אני עדיין משמש כחובש במילואים ועדיין מחזיק באמתחתי את הידע הכללי אותו למדתי אך מבחינתי גם הידע וגם הסמכות אינם מספיקים לי. גם אם בחיי היום-יום איני חושב כל הזמן על ונפלונים מעופפים וקיבועי טרוקאר, אני בהחלט חוטף "התקפי" רפואה בכל פעם שאני מזדמן למילואים או לאיזה ביקור אצל הרופא.

לאחרונה החלטתי כי הגיע הזמן להירשם לקורס פאראמדיקים במד"א במגמת ערב. אני מאוד מאוד מעוניין ללמוד את החומר המועבר בקורס ולהיות מסוגל ובעל סמכות לבצע פרוצדורות "עם שיניים" ולא עבודה שטחית יחסית של חובש. הדילמה שלי היא בעיקר בנושא הכספי/יישומי.

- הקורס עולה המון כסף.
- הוא נעשה בערבים אך מכיוון שאני מגיע מחיפה אני אאלץ לעזוב את העבודה לפני הזמן (העבודה תאפשר לי לצאת אל מן הסתם יהיה לי לחץ רציני).
- אין לי כוונה לעבוד בתור פאראמדיק או לפגוע בקריירה שלי בתחום הניהול. אני בהחלט רואה עצמי בתור מנהל כדבר ראשון.
- אני בונה על כך שאוכל להתנדב במד"א כפאראמדיק ולהיות פאראמדיק במילואים. לא מעבר לכך. אם יבוא יום והניהול יפגוש את הרפואה בדרך כלשהי- זכיתי.

הייתי שמח לדעת מה אתם חושבים על העניין ומה אתם הייתם עושים במצבי? אני מאמין שקורס הפאראמדיקים ימלא לי את החסך הזה שקיים לי בחיים ויאפשר לי ליהנות גם מקרייה בתחום הניהול וגם מהתנדבות כפאראמדיק.
מצד שני אני לא יודע איך הולך כל נושא ההתנדבות והאם הוא אפשרי בכלל.. האם אוכל מצד אחד להתנדב 2-4 משמרות בחודש ועדיין לשמור על הרישיון שלי? במידה והכסף קיים- האם שווה להשקיע בכך?

תודה רבה על הסבלנות והעזרה מראש!