הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

התפרצויות זעם

ד"ר אורן חסון(2.7.2018, 13:09)

מלי יקרה,

בהחלט יתכן שעשית את הדבר הנכון. לקחת מספריים בעת התקף זעם, יכול להיות מצב מסוכן. המרחק שבין לשבור דברים בבית בהתקף זעם, לבין מכה חזקה, הוא קצר.

אני לא יודע עד כמה את מצליחה לשלוט בכעסים שלך, ומה חלקך באוירה הכוללת בבית, אבל ברור שהגעתם למקום שאסור היה לכם להגיע אליו. אתם חייבים ללכת לטיפול זוגי. חייבים. ההליכה לאחותך יצרה הפרדת כוחות זמנית, שיש בה טוב ויש בה רע. הטוב שבזה הוא קודם כל ההגנה עליכם מפני אלימות נוספת, ושנית, ההצבעה על כך שאת רואה את כל העניין הזה באופן מאד חמור. הרע שבזה הוא שנקטת בצעד שבן זוגך עלול לראות כצעד חד צדדי נגדו, ולכן אולי אפילו אלים בסטנדרטים שיגדיר לעצמו, ויגביר את הכעסים שלו עליך, במקום להתעשת ולהרגע. לכן בדיוק אתם צריכים כרגע טיפול שייצור את היכולת שלכם לדבר, ולהבין מה מותר ומה אסור ביחסים שביניכם. קודם כל ליצור כללים של אסור, שתהיו חייבים לעמוד בהם. אחר כך, ללמוד ליצור תקשורת אחרת, טובה יותר, וללמוד לשלוט בכעסים. זה כבר תהליך ממושך יותר.

אם לא תתחילו בזה כבר עכשיו, ותגיעו לטיול משותף של שבוע בחוץ כאשר אתם עם הכעסים ועם חוסר האמון הנוכחיים, או אפילו עם הזיכרון שלהם שהוא טרי ולא מעובד, דברים עלולים להתפרץ בקלות. לכן, אולי, טיול משותף בתנאים האלה אינו רצוי. יתכן שהוא יהיה אפשרי ומייטיב, אבל רק אם תנצלו את שלושה השבועות הללו למפגשים אינטנסיביים, של לפחות פעמיים בשבוע, עד אז.
ללא זה, האם לנסוע לבד עם הילדים זה נכון? – לא בטוח. אמנם הילדים אולי יתאכזבו (הגדולים לפחות), אבל אולי נכון יותר יהיה לעבוד על הביחד, ולהתחיל בזה עכשיו, במקום להשאיר אתכם עוד זמן מרוחקים זה מזה, כשאת עסוקה בטיול, והוא עסוק בהתבשלות עצמית בכעסים שלו עליך ו/או על עצמו.

לגבי השאלה אם נכון היה לשתף את אחותך: יתכן שאי אפשר היה שלא, אחרי הכל עברת אליה לכמה ימים, ואולי למשך זמן בלתי ידוע. אבל גם מאד תלוי באישיות של האחות, ואם היא יודעת להכיל ולמתן, ולא להלהיט יצרים או לזכור זאת לאורך זמן בכעסים משלה כאשר את כבר תהיי בנסיון ובתהליך של השלמה איתו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com