הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אם עדיין לא מאוחר מדי, אז

ד"ר אורן חסון(15.10.2018, 9:42)

אופק יקרה,

דעתי היא קצת שונה. אם הוא ילך לטיפול לבד, לא תוכלי לדעת מהי מטרת הטיפול, מה ייאמר שם, וכמה זמן זה ייקח. גם אם זה יילך לכיוון של 'אהה, עכשיו הבנתי שאני רוצה להיות עם אשתי והילדים, ואיך אני אמור להתנהג כך שהיא תרגיש בטוחה איתי, ואיך לקחת אחריות על שלום בית ועל אהבה הדדית כמו שצריך להיות' – עד שזה יקרה, את כבר תהיי כל כך פגועה ומיואשת שזה יהיה מאוחר מדי. זה אולי כבר מאוחר מדי.

הדרך היחידה שבה זה יוכל להעשות בזמן 'סביר' זה לעשות את זה ביחד. לשלוח אותו לבד לטיפול אומר או 'הוא אשם, ולי אין חלק בזה, אז שיטפל בעצמו' – שגם אם זה נכון, העזרה שלך בטיפול נדרשת כדי שהטיפול שלו יתקדם מהר יותר, כי מדובר בדברים שקורים ביניכם, והשיקוף שלך של מה שקורה יכול לסייע, וגם – כי את יכולה להבין אולי טוב יותר רגישויות שלו, וממה להמנע כדי לבנות אמון מחודש מצד שניכם.

אלא שאחד הדברים שמונעים ממך ללכת לטיפול הוא החשש מפגישות משותפות איתו ומהעימות הצפוי אצל המטפל. אני יכול להבין את זה. יתכן מאד שבמקרה שלכם הדרך הנכונה לטיפול היא מספר שבועות של פגישות בנפרד, עד שתהיו מוכנים לפגישה ביחד. זה משהו שאני עושה לפעמים, ויש לזה ערך מאד חשוב.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com