הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

סימנים של רוך

ד"ר אורן חסון(2.12.2019, 14:03)

לולה יקרה,

את שואלת שאלה קשה – כי התשובה לה מורכבת, ומבין האפשרויות השונות – קשה לדעת כרגע מה נכונה יותר. ההתלבטות שלך מובנת, ולצערי אשאיר אותך מתלבטת באותם דברים, אבל אנסה להדריך אותך לכמה דברים שאולי כן כדאי לשים לב אליהם.

נכון, אתם רק לאחר חמש פגישות. האם הוא לא נכנס לשיחות עומק, ומעדיף את ה"זרימה וקלילות" כי אין לו עניין בקשרים מעמיקים? כי הוא לא יודע להגיע לשיחות מעמיקות יותר, של הבנת האדם, הבנת העצמי והתחבטויות נפש (ובכוונה לא כתבתי דבר על הבעת רגשות) – או משום שהוא צריך לבטוח בך לפני שיוכל להתמסר ולחשוף משהו מעולמו הפנימי? האם הוא יוכל ללמוד לעשות את זה, או לבטוח בך?

על כך, כרגע אין לי תשובה. את שואלת שאלות נכונות, אבל גם מבינה שיתכן שזה מוקדם מדי בשבילו, אפילו אם יש עם מי לדבר, אי שם בפנים.

הייתי לוקח אותך להתבוננות קצת שונה, מעבר לשטחיות של היחסים שאותה הוא מפגין כרגע, ואולי מעבר למגננות ולמחסומים שאולי יש לו, דווקא כי יש שם תכנים חשובים ומעניינים שיש לו מודעות להם. היות שלא היו לו קשרים מעמיקים, טבעי שמגננות ומחסומים כאלה מתפתחים ביחסים עם חברים גברים. לא תמיד – אבל במרבית המקרים. ואז הוא מחפש אצלך את המוכר והבטוח מחד, בתוספת לאינטימיות המינית שאולי הוא לא רוצה, כרגע לפחות שתחדור גם את האינטימיות של העולם הפנימי.

התבוננות קצת שונה, זה לראות אותו במצבים שונים ואחרים. עם בני המשפחה שלו, עם בני המשפחה שלך, עם אנשים ובני אדם שהם יותר נזקקים. בעיקר – לראות אם יש בו חמלה, ומה גובה המגננות שלו. אל תצפי שיישתפך, אבל גם סימנים של רוך הם סימנים חשובים ליכולת לקבל את העולם הרגשי שלך, בהמשך. ועוד יותר כך כשהוא באמת מעוניין בך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com