הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חזקה מספיק?

ד"ר אורן חסון(8.3.2020, 0:42)

מיכל יקרה,

את מדברת על יחסים של עשרים שנה. אני מניח שהיו לך לא מעט משברים בעבר, ובכל זאת, מצאת את הכוח להמשיך הלאה. אני מניח שהיו פעמים שבהם בעלך ידע להתעלות ולתמוך בך, ופעמים אחרות שבהן הוא לא עשה זאת.

נראה לי שלשניכם קשה. ואם גיסתך היא אחותו, אולי הוא גם חושש למה שהוריו יגידו עליו, ול'סכסוך משפחתי' מול הוריו, ואולי גם עם אחים ואחיות, שאת כבר רואה קיים, בינך לבינה. אבל כאן אני באמת לא מכיר את יחסי הכוחות במשפחה שלו. האם הוא יודע להכנס לעימותים במשפחה, או אולי הוא לא ממש יודע לנהל אותם, ומעדיף להתרחק מהם, וזו דרכו במשפחה. אם אחותו פוגעת בך באופן עקבי, ברור שיש לה בעיה, האם את חושבת שיש דרך שבה היא תשתנה? אחרי הכל, זה כבר עשרים שנה כך. וכל הפיסקה הזו שכתבתי מבוססת על שאלות פתוחות שלי על יחסי הכוחות המשפחתיים שלו.

יתכן שבעלך חושב שאם תגידי לה שלום, היא תתנהג אחרת כלפייך. ואני חושב שההתנגדות שלך מגיעה מכך שאת תרגישי השפלה. יתכן מאד שהוא רוצה שאת "תהיי חזקה", והחוזקה הזו, לומר שלום מבלי לקרוס פנימה, תהיה כדי להקל עליו. אולי כי הוא לא חזק מספיק כדי להיות החומה החזקה והמגינה שאת רוצה שיהיה. ונדמה לי שאולי את לא מרגישה חזקה מספיק כדי להגן גם עליך וגם עליו. היית רוצה להיות זו שמוגנת, ולא זו שמגינה. אולי כי גם את לא יודעת להילחם, אלא רק להיפגע.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com