הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לפעמים זה עניין של החלטה. לא תמיד.

ד"ר אורן חסון(3.5.2020, 15:35)

אדיר יקר,

עשית ככל הנראה את הדבר הנכון, כאשר אמרת לעצמך שיש לך בעיה שאולי היא שלך, או שכנראה היא שלך, ושאתה צריך לטפל בה. מחשבות אובססיביות הן לא פשוטות לטפל בהן, כי הן מפריעות לזרימה שאומרת, בערך, "תן לדברים לקרות, יהיה בסדר." אפילו אם זה מה שאתה באמת חושב. הן מפריעות לך "לאלתר" את החיים ואת ההתנהגות שלך, ולסמוך על עצמך שתדע להתמודד, או על כך שבת הזוג שלך תדע להתמודד, אפילו שזה מה שאתה באמת חושב, רציונלית, כי התחושה של לאבד שליטה על החיים ועל קבלת החלטות מעוררת חרדה. אפילו שבעצם, גם ההחלטה להיפרד ולהמשיך הלאה, מעוררת חרדה לא פחותה, ואולי אפילו גדולה עוד יותר. מכאן הדילמה וחוסר היכולת להחליט.

לכן, עשית נכון כאשר אמרת לעצמך שאתה צריך לטפל בבעיה שאתה מרגיש שהיא אצלך בעיקר, והלכת לטיפול. אבל כדי שזה יעבוד, צריך גם שני דברים נוספים. האחד הוא הקשר בינך לבין המטפל שלך, אולי אפילו כאדם שלמרות שאינך מחוייב לו, תוכל להתמסר לו, ולהיות נינוח בפגישות איתו או איתה, להיפתח ולתת אמון. בניגוד לקשרים אחרים שלך שאולי רובם מעוררים בך חרדות. זה חלק מתהליך הלימוד. אולי בניגוד ליחסים המאד לא ברורים ומאד לא בטוחים, ולפעמים אולי בלתי צפויים, שהיו לך עם הוריך. והדבר השני – להתמיד בזה. מה שיוכל לעזור לך בדבר השני הזה, הוא הדבר הראשון, מטפל שתוכל להתמסר לו.
או, להחליט שזהו, טוב לך עם בת הזוג שלך, ואתה מוכן להתמסר – כי תצליח להתמודד עם כל דבר שיקרה. כרגע אתה לא מצליח, ולא בגלל שהיא לא מוצלחת ומתאימה. האם תצליח לעשות את זה לבד? – לפעמים זה עניין של החלטה. חשוב על זה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com