הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לאסוף את עצמך בידיים, בעדינות

ד"ר אורן חסון(15.9.2020, 11:53)

אגו יקרה,

את מבינה בודאי (ובדאי שאת מבינה, ברגע שכינית את עצמך כ'אגו'), שזה עניין של ביטחון עצמי. בחלקו אולי הוא נובע מהחשש להישאר לבד, אבל בחלקו גם מכך שאת רוצה לוודא שרוצים אותך, כי זה נותן ביטחון לעתיד. לשם כך, את מודדת את עצמך מול מה שגברים רוצים או לא, ומנסה לדייק יותר או לוודא יותר או אפילו "לתקן" את המציאות, כאשר המציאות, לכאורה, לא מחמיאה.

אני יכול לומר לך את מה שאת כבר ממילא אומרת לעצמך, שאת מבינה שרוב הדייטים הראשוניים נכשלים. זה נכון. חלקם גם בגלל פחדים וחששות לא מוצדקים, בשל 'סימנים' שאנחנו רואים שלא מתחברים לנו, אבל הם לא תמיד אולי מדוייקים. כך גם סימנים שאולי אחרים רואים בך, לפעמים, כי הם לא יכולים לדייק בהם בהכרות ראשונית. אז את יכולה לומר לעצמך את זה, ואת כבר אומרת לעצמך את זה, אבל זה לא "מרגיש" מספיק טוב. וזה לפעמים הפער בין העולם הקוגניטיבי לעולם הרגשי.

יתכן שרוב הזמן את מתמודדת עם הפער הזה טוב, אבל מדי פעם יש 'נפילות'. כך שאולי בסך הכל את בסדר. אבל אם לא, ואם את רוצה יותר 'שקט', אולי כדאי ללכת לטיפול, או לחילופין – לסדנאות של 'שקט', מדיטציה, יוגה, כדי ללמוד להניח לעצמך בעת נפילה, ולאסוף את עצמך בידיים, בעדינות, זמן קצר אחר כך, מבלי לשהות שם ימים רבים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com