הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האיזון הנדרש

ד"ר אורן חסון(19.10.2020, 11:58)

שילת יקרה,

נראה לפי פנייתך ששניכם מאד חוששים מביקורת, ומניהול חייכם על ידי הצד השני, אם כי אולי באופן אחר. את משנה את דעתך לפי דעתו, ופה ושם מסתירה דברים, אולי כדי להיות מסוגלת למרות זה לבצע את מה שאת רוצה. ואולי הוא באמת ביקורתי מעבר למה שאת יכולה לשאת. זה לא אומר בהכרח שהוא מאד ביקורתי, אבל יותר מאשר המידה שאת יכולה לעמוד מולה, על דעתך. יתכן, ואני לא יודע אם זה נכון, שהוא מרגיש רע עם עצמו, בגלל שהוא מרגיש שאת פוחדת ממנו ומדעותיו, ואז "איזה מן בן אדם אני?", ואולי זו אחת הסיבות שהוא מרגיש נלחץ בזוגיות. – אני ממש לא בטוח שזה נכון, אבל זו אפשרות. ואגב, לאותה תחושה בדיוק הוא יכול להגיע לא רק אם את מפחדת ממנו, אלא גם אם את מאד לא רוצה לאכזב אותו, אולי כדי להרגיש טוב יותר את האהבה וההערכה כלפייך. התוצאה בתחושה שלך ושלו יכולה להיות מאד דומה.

מנגד, הוא אומר שהוא לא צריך לתת דין וחשבון לאף אחד כאשר הוא לא בזוגיות, מה שאומר שבאיזה שהוא אופן לא פשוט לו להיות גלוי איתך. שניכם חוששים מהקושי, אבל את מתגמשת יותר, ומוותרת יותר, ואולי גם יותר מדי. ואם את משנה את דעתך, ואם את אומרת לו שאת בכלל לא מאמינה במה שאמרת, אז מבחינתו – איך אדע מה את באמת חושבת?

בהחלט יתכן שדווקא היכולת שלך להתגמש ולהתאים את עצמך אליו היתה זו שמשכה אותו אליך מראש, ואיפשרה קשר ארוך למרות שהוא נגד מחוייבות זוגית. יתכן שדווקא כך התאמת לו, והנמכת את הפחדים שלו מזוגיות. אבל מה שעבד בהתחלה, עובד פחות טוב עכשיו. אולי נכון יותר למצוא איזה שהוא איזון בין הנכונות שלך ללכת לקראתו לבין הבעת הדעה שלך, העצמאית, שיותר יתאים לשניכם.

טיפול זוגי בהחלט יכול להועיל לכם, כי הקושי הוא של תקשורת לא מדוייקת, שבנתה עם הזמן גם חוסר אמון. אולי לא בכוונות שלך כלפיו (שם האמון אולי דווקא התחזק בדרך ההתנהלות שלך מולו), אלא ביכולת להתנהל בחיים משותפים. יתכן שאלו שני מישורים שונים שצריך ללמוד איך לנהל אותם במקביל.
אם הוא לא יהיה מוכן, התחילי לבדך. אני מקווה שזה אכן לא מאוחר מדי. אין פתרון קסם מיידי. זה לוקח זמן. ואם תצליחו במקביל לטיפול הזה לשמור על הקיים, ולתת לזמן (ולטיפול) לעשות עוד את שלו, יתכן מאד שתלמדי למצוא את האיזון הנדרש הזה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com