הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בדיקות והרחבה של קשר

ד"ר אורן חסון(4.8.2021, 9:10)

שרית יקרה,

את מתארת התפתחות נפוצה של התחלות קשר. אני מניח שציפית, לאחר ששכתבתם, ליותר הבעת חיבה וקשר מצידו, כי את הבעת כאן אקט של ביטחון ואמון בו ובקשר שלכם, והוא אמור להבין את זה ולהגיב בהתאם. העניין הוא שיתכן שהוא לא מבין את זה. גם אם הוא עדיין רוצה אותך באותה מידה, יתכן שלאחר ששכתבם הלהט קצת נרגע, וזה טבעי, יותר אצל גברים.

מצד שני, אני בהחלט יכול להבין את החרדה, שהיא זו בדיוק שבגללה את רוצה לראות מצידו את החיזוק והאישורים, החרדה שמא כל מה שהוא רצה זה סקס, ולכן הוא בדרך 'להתאדות'. החרדה שמא הוא לא 'אמיתי', למרות שהרגיש לך שהוא כן. החרדה שאולי זה לא היה מספיק טוב בעיניו. החרדה, אולי, שהוא 'התרגל' מוקדם מדי. והשאלה – כמה זמן הוא יכול ויודע להתמיד בקשר, לאחר שהריגוש הראשוני נרגע קצת, גם אם הכוונות שלו אמיתיות?

כנראה שגם את תצטרכי להאזר בסבלנות. אתם באמת עדיין רק בתחילת קשר. נראה לך אמנם שהוא רוצה איתך מערכת יחסים 'רצינית מאד', כבר בשלב הזה, ויתכן שבאמת מאד התלהב ממך. האם הוא באמת גם יציב בתחושות שלו? יכול להיות. אני חושב שהכי נכון כרגע זה לא 'לבדוק אותו'(ואל תשכחי שכאשר את 'בודקת', הוא גם לומד משהו עליך, ועל מידת הלחץ שלך והביטחון העצמי שלך), אלא 'להניח שמה שאמר קודם עדיין תקף', ואולי אפילו ליזום משהו או פעילות או סרט או מסעדה או כל פעילות אחרת שאין בצידה אינטימיות, כדי להעמיק את הקשר הזה שלכם, כדי שלא יהיה מבוסס על מיניות, שיש בה עוצמות משלה ושקל להישאר בה בלבד. נסי לכוון לפעילויות שהמיניות לא תהיה חלק מהן, גם אם קירבה פיזית אולי כן, וכך להעצים ולחזק גם את הקשר האינטלקטואלי והרגשי שלכם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com