הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לשמור על עניינים משותפים

ד"ר אורן חסון(7.6.2022, 15:44)

אבלין יקרה,

העניין הוא שקשה להעריך מה הוא באמת רוצה. אני יודע מה את רוצה, כי כתבת על זה במפורש. יתכן מאד שהוא באמת רוצה אותך מאד, אבל מתקשה במחשבה על 'אימוץ' שני ילדים לקשר (גם אם זה לא אימוץ פורמלי). אין לי מושג עד כמה הוא מתחבר אל הילדים שלך. יתכן שבשבילו זו מגבלה משמעותית, או נטילת אחריות משמעותית, גם אם הוא תמיד יישאר 'לא אבא' עבורם. לכן, האם הוא 'לא חושב על חתונה', או 'לא חושב על חתונה בתנאים הללו'? – יתכן שהוא גלוי בעניין הזה, אבל גם יתכן שלא, ואולי רק כדי שלא לשרוף את הגשרים.

לפי מה שאני מבין, אתם בקשר שנתיים, עם לפחות שלוש פרידות באמצע מצידו, ולאחר הפרידות הוא פונה אליך כחודש וחצי לאחר מכן, והסבב מתחיל מההתחלה. זה לא קשר יציב, אבלין. האם הוא פונה אליך כי הוא מתגעגע ומאד קשה לו? האם הוא פונה אליך כי קשרים אחרים לא עבדו לו, ואת ברירת המחדל לקשר שלו, וריפוי לדיכאון מתחושת כישלון? האם הוא פונה אליך כי לבד לו? – לי את תשובות לאפשרויות הללו. האם לך יש?

יתכן שהוא מאד רוצה אותך, למרות הקושי שהוא מבין שיהיה. יתכן שהוא רוצה אותך, אבל לא בתנאים שאת מגיעה איתם (ילדים, כי זו מחוייבות נוספת, גם שלו אבל גם שלך, ועם פחות זמן לזוגיות פרק א' שאולי הוא חולם עליה). ואולי יש גם בני משפחה משמעותיים, או חברים, שאומרים לו להיזהר מקשר שכזה, כאשר הוא מקטר בפניהם. אני לא יכול לדעת מה נכון ומהי דרך החשיבה שלו.

את מאד רוצה אותו, ולכן הייתי אומר לך: אם כך, אז נסי ללכת על זה. יתכן שזה לא יעבוד בסופו של דבר, אבל אם את חושבת שהוא ראוי, אז נסי לראות איך את יכולה לייצב את הקשר ואת היחסים ביניכם. אולי גם מתוך מחשבה על ניגודי העניינים שהיו ביניכם שגרמו לפרידה, ולראות אם ואיך אפשר להימנע מהם להבא.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com