הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חיזוקים

ד"ר אורן חסון(12.4.2005, 23:59)

מירב היקרה,

מה שאת מחדשת במכתב הנוכחי שלך הוא שבעצם לחשדות שלך יש על מה להסתמך, ושאולי זה לא רק הדמיון שלך. אלא שמצד אחד, אמנם יש לך בסיס מסויים לחשדות אבל את לא יודעת בודאות, ומצד שני, את אומרת שהוא מכחיש. ואז, לכאורה נשאלת השאלה מה האמת, כאשר את רואה את הסימנים טוב יותר מכל אחד אחר, אלא שסימנים שאינם חד משמעיים אנחנו נוטים לפרש על-פי נטיות לבנו באותו רגע. וכרגע את באוירה של חשדנות, ולכן קל לך יותר לפרש את הנתונים לכיוון הזה.

אבל תני לי לקחת את זה לכיוון אפשרי אחר. בואי ונגיד שהוא מחפש קשרים עם נשים (או עם אשה) מחוץ למסגרת הנישואים. אתם זוג צעיר מאד, ומשהו בקשר שביניכם השתבש. בעיקר, לפי מה שאת אומרת, מה שהתחדש הוא שגיליתם שלבעלך יש בעית פוריות. במצב כזה, ובגיל כזה, נפגעת התדמית הגברית. יכול להיות, ואני מעלה את זה כאפשרות, שהוא מחפש לחזק אותה בחוץ. הקינאה שלך לא מסייעת לו להפסיק לעשות את זה, ואולי להפך. יכול להיות גם שהוא היה זקוק לבטחון איתך, ולאישור על גבריותו ממך, שאולי לא הגיע, כי אולי לא ידעת איך לעשות את זה או איך לגלות אמפתיה למצבו, שאינה רחמים אלא תמיכה וחיזוק, ואולי גם כי בן זוגך לא ידע איך לבקש אותה ממך.

כך או כך, מירב, אתם זקוקים לסיוע להבנת מקור הקינאה שלך מחד, ולהבנת הנטיות שלו לחפש חיזוקים בחוץ מאידך, אם אכן זה מה שהוא עושה.
בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com