הוספת הודעה פורום כתפיים - ראש הפורום

שבר בעצם הבריח שטרם התאחה-חרדה

יונתן(5.12.2018, 13:57)

שלום

בן 35. בריא בדר"כ.

לפני 4 חודשים שברתי את עצם הבריח בכתף שמאל בהיותי בקמבודיה ושם עברתי ניתוח במסגרתו שמו לי מסמר (הניתוח הפשוט לא פלטות).

כיום בחלוף 4 חודשים לצערי הרב ולמרבה חרדתי- השבר טרם החלים. זה מתבטא בכאבים עדיין במקום במיוחד כשאני מזיז את הכתף בצורה מסוימת או מרים דברים אפילו דברים קלים.

לא יכולה שלא לעבור במוחי המחשבה שמא גרמתי לעצמי נזק בלתי הפיך כאשר לפני חודש וחצי יצאתי כבר למסיבה, עשיתי הליכה מהירה, נסעתי באוטובוסים ועוד -וזאת במקום לשבת בבית ולא לזוז( כבר השתגעתי מלא לזוז). יצוין כי הרופא אמר לי שמותר לי לצאת וכו' אבל עובדה שהשבר לא החלים! חשוב לציין שעושה פיזיותרפיה מאז חודשיים אחרי הניתוח.

כעת מה אעשה? הרופא אמר שיש להמתין עוד חודש ואם לא יתאחה- אז יש צורך בניתוח נוסף ואני חושש מזה מאד. הוא גם אמר שאינו יודע אפילו אחרי הניתוח הנוסף אם המצב ישתפר.

שאלותיי הן:

1. האם גרמתי לעצמי נזק בכך שיצאתי והמשכתי לחיות "רגיל" פחות או יותר בחלוף חודשיים וחצי מהניתוח ? אני מדבר על זה שרקדתי במסיבה כמו אירובי עצים (נניח ריצה קלה)

2. אם תוכל לפרט על ניתוח תיקון לשבר שלא התאחה- מה סיכוי ההצלחה שלו, מה זמן ההחלמה, האם בטוח שאחריו הכתף תחזור להיות בתפקוד רגיל או שיכול להיות שאשאר ככה לכל החיים?

3. האם נכון יהיה לעשות שבחודש הזה עד 5.1.19 אשאר בבית ללא תזוזה משמעותית?- לא להתרוצץ, לא ליסוע באוטובוסים- פשוט לשכב כל היום +פיזיותרפיה. בטח שלא לצאת למסיבה

3. איני מעוניין בצלקת נוספת-האם יוכלו לעשות את הניתוח הנוסף על גבי הצלקת הקיימת? זה שיקול אסתטי עבורי לא לעשות ניתוח נוסף.

בחרדה עמוקה

תודה

יונתן