הוספת הודעה פורום החלפת מפרקים - ראש הפורום

בקשת עצה

אסף(22.4.2005, 1:08)

לד"ר נדב שאשה שלום רב,

אני כותב לך דברים אלה מתוך מידה רבה של יאוש, ואולי יש לך "מלה טובה" בשבילי.

אני בן 57, אב ל-3 ילדים, ומגיל ילדות (6-7) אני עם "רגל ישרה" בזוית של כמעט 180 מ' כתוצאה משחפת בברך ימין - ARTHRODESIS OF KNEE RT. DUE TO T.B

הברך קובעה לי בזמנו ומאז המצב הולך ומחמיר עקב מצב שבו למעשה רגל אחת בעיקר נושאת את כל כובד הגוף. הרגל הימנית קצרה בכ-3 ס"מ מהשמאלית, ובשנים האחרונות אני סובל מאוד מכאבי גב, מתניים ורגליים שמשביתים אותי לימים ארוכים, וכן לעייפות רבה. בשנתיים האחרונות נוספה לי מיגבלת תנועה חריפה במפרק ירך ימין (הרגל החולה), דבר הגורם לי לקשיים גדולים עד כדי אי יכולת ללכת ללא תמיכה.

הבעיה הקשה שלי היא בכך שבשנים האחרונות אין לי רופא אורטופד "קבוע" שילווה אותי, ייעץ לי ויסייע לי בצורה רצינית ויעילה כמו בשנות ילדותי כשטופלתי באופן קבוע וצמוד. הייתי אצל הרבה אורטופדים מזדמנים שאף אחד מהם לא ממש עזר לי, כולם ציינו שזו תוצאה מרגלי המקובעת, ביצעו לי צילומי רנטגן שוב ושוב, ובסופו של דבר נתנו לי כדורים (יקרים מאוד!)שחלק נטלתי וחלק הפסקתי לקחת כי הם לא הטיבו עמי. איכות החיים שלי ירדה מאוד בשנים האחרונות, ואינני יודע מה לעשות ולאן לפנות כדי לקבל יחס יסודי ורציני לבעייתי.

אגב, אפילו המוסד לביטוח לאומי קבע לי אחוזי נכות לניידות עפ"י סעיף יבש שאינו לוקח בחשבון את כל ההשלכות מסביב, כך שישנה התעלמות מוחלטת משאר הבעיות הגופניות שלי הנובעות מהנכות כשלעצמה.

לכן אני פונה אליך ושואל מה לעשות? האם תוכל לסייע לי בהכוונה או בעצה טובה?

אני מאוד מודה לך.