הוספת תגובה פורום חדשות - ראש הפורום

טסטוסטרון - הורמון המין הגברי - יתרונות וסיכונים לטיפול

מערכת סטארמד(24.6.2014)
טיפול בטסטוסטרון - הורמון המין הגברי - נפוץ למדי בגברים בעלי רמות נמוכות של ההורמון.

הירידה ברמת ההורמון והטיפול בו קשורים למיגוון מצבים רפואיים.

מחקר שבדי למשל, מציין שגברים קשישים שרמות הטסטוסטרון שלהם גבוהות ונמצאים ברביע העליון לרמות הרצויות, נמצאים בסיכון נמוך יותר לארועים מוחיים מאשר גברים שרמות הטסטוסטרון שלהם - בשלושת הרבעוניים התחתונים.

רמת טסטוסטרון נמוכה בקשישים עם בעיות זיכרון, עלולה לציין סיכון מוגבר להתפתחות שיטיון מוחי של קשישים או התפתחות של שיטיון מוחי מסוג מחלת אלצהיימר.

מחקר היא שטיפול במדבקות של 300 מיקרגרם טסטוסטרון פעמיים בשבוע, עשויות לשפר משמעותית את הגריות המינית והתפקוד המיני בנשים שעברו כריתת שחלות.

מחקר אחר הראה שמדבקות של 300 מיקרוגרם טסטוסטרון פעמיים בשבוע, עשויות לשפר משמעותית את הגריות המינית והתפקוד המיני בנשים שעברו כריתת שחלות.

מחקר אחר הצביע על כך שגברים ונשים קשישים בעלי רמות טסטוסטרון נמוכות, נמצאים בסיכון מוגבר לפתח אנמיה.

למרות מיגוון התופעות שטסטוסטרון עשוי לסייע בהן, הוציא ה - FDA - מינהל המזון והתרופות בארה"ב אזהרה באשר לנזקים פוטנציאליים לטיפול בטסטוסטרון.

הטסטוסטרון גורם להעלאת רמת ההמוגלובין לרמת של פוליציטמיה - רמות מוגברות מאוד של המוגלובין, וכתוצאה מכך חלה עליה בצמיגות הדם עם אפשרות להוצרות פקקת ( תרומבוזיס) ואמבוליות - תסחיפים - מהורידים העמוקים.

האזהרה החדשה היא שטיפול בטסטוסטרון עלול לגרום לפקקת ותסחיפים גם ללא עליה מקדימה של ההמוגלובין לרמות פוליציטמיות, מלבד סיכונים קרדיו וסקולריים.