הוספת תגובה פורום חדשות - ראש הפורום

משרד הבריאות ממליץ לציבור להתחסן כנגד מחלת השפעת

מערכת סטארמד(6.10.2014)
מדי שנה, מחלת השפעת גובה מחיר כבד בתחלואה ואף בתמותה.

שפעת עלולה לגרום לדלקת ריאות וקשיים נשימתיים, מחצית מהמפתחים סיבוכי שפעת הם אנשים בריאים בדרך כלל.

משרד הבריאות ממליץ להתחסן כנגד השפעת כאשר החיסון מומלץ לכל אדם מגיל חצי שנה ומעלה. בעיקר ממליץ משרד הבריאות להתחסן לקבוצות סיכון כגון: אנשים עם מחלות כרוניות, אנשים בני 65 ומעלה, נשים הרות וילדים עד גיל 5.

החיסונים כנגד שפעת מצויים כבר בכל קופות החולים וניתנים ע"י כל קופה למבוטחיה.

ישנם סימנים ראשוניים לתחלואה מוגברת בהיקפים שלא נראו מאז 2009 באזורים מסוימים בחצי הדרומי של כדור הארץ, במיוחד באוסטרליה.

אין מדובר בשינוי בזני הנגיף, ואותם נגיפי שפעת צפויים להגיע החורף גם לישראל, והחיסון נגד שפעת צפוי להיות יעיל כנגדם. נתונים אילו מדגישים את הצורך להתחסן ולמנוע תחלואה קשה בחורף הקרוב

שמות זני השפעת הצפויים השנה, קליפורניה, טקסס ומסצ'וסטס.

החיסונים הניתנים בקופות החולים כוללים בתוכם את התרכיב נגד זני השפעת הנפוצים השנה .

יודגש כי, אין לתת חיסון נגד שפעת למי שסבל מתופעות לוואי חמורה אחרי חיסון שפעת בעבר. הנחיות מדויקות מופיעות בתדריך החיסונים. יש להיוועץ באיש מקצוע במקרה של ספק או שאלה.

חיסון השפעת מגיע ליעילות מקסימאלית בין 10 ל 14 ימים לאחר קבלת החיסון. לאנשים שהתחסנו כנגד שפעת גם בשנה בשנה שעברה, החיסון יגיע ליעילות מקסימאלית בתוך כיממה.

על פי המידע הקיים במרכז לבקרת מחלות של משרד הבריאות, בעונת החורף 2013-2014 התחסנו כ – 1,448,000 איש כנגד שפעת (18% מכלל אוכלוסיית ישראל) . כיסוי החיסונים בקרב בני 65 ומעלה היה 62%.