הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

עישון

ס.א(2.5.2005, 11:07)

קודם כל ברכות על הפורום החדש ובהצלחה.

הבעיה שלי קשורה בעישון סיגריות של בעלי, אני שונאת סיגריות! לפני שהתחתנו ידעתי שהוא מעשן אבל הוא היה אמור להיגמל, ניסה כמה פעמים לעשות הפסקה כשהיינו עדיין חברים, כשהתחתנו אמר שיפסיק לעשן כשתקופת המבחנים תעבור (הוא היה סטודנט)...אחרי שימצא עבודה...אחרי שהתינוק יוולד... הילדה בת כמעט שנתיים ובעלי ממשיך לעשן! הבעיה גם שהדעות שלו גם השתנו מקודם הוא היה אומר לי שהוא ייגמל מתישהו עכשיו הוא אומר שהוא פשוט אוהב לעשן, אז הבנתי שאני צריכה לעשות משהו בעניין כי ממנו לא תבוא הישועה :-)

השאלה שלי היא: האם יש טיפול מסויים שאני יכולה לעבור כדי שאקבל את המצב הקיים, שבעלי מעשן ולא מתכוון להפסיק. אני ממש לא סובלת את ריח הסיגריות שלו, את הריח שמדיף ממנו כשהוא אחרי סיגריה, לראות אותו מעשן, זה כבר נראה לי שזה משהו בתת המודע שלי שממש גורם לי לכעוס כשאני רואה/שומעת/מריחה אותו מעשן, כעס שאני לא מצליחה להשתלט עליו, למזלי הוא מעשן מחוץ לבית ולא מעשן הרבה (לפחות כשהוא איתי, אני לא יודעת כמה הוא מעשן בעבודה). מרוב שהוא השניא עלי את הסיגריות קשה לי לקבל אנשים שמעשנים, קשה לי ללכת לבתים של אנשים שמעשנים בתוך הבית שלהם, קשה לי להיות בחברת אנשים שמעשנים כשאני עם הבת שלי (כדי שהיא לא תעשן גם בעישון פאסיבי).

בעצם יש לי עוד שאלה: האם יש טיפול "בייתי" כדי "חטפל" בבעלי מבלי שהוא יהיה מודע לזה, כלומר משהו שאני יכולה לעשות/להגיד/להתנהג בצורה כל שהיא שיגרום לו להפסיק לעשן? כמו שכתבתי כבר הוא אומר שהוא אוהב לעשן ככה שהוא לא מסכים לנסות להיעזר בתרופות/ייעוץ כדי להפסיק לעשן, האם ניתן לשנות את דעתו למרות שהוא נגד זה?

ניסיתי להעיר לו כל הזמן, ניסיתי להתעלם מהעניין, ניסיתי כל כמה זמן להעיר אבל מאוד בנועם, כאילו אני שואלת אותו מתי הוא מפסיק לעשן, ניסיתי בכעס, ניסיתי כמעט הכל :-)

מקווה שיש פתרון לשאלה השנייה ולא לראשונה כי אני ממש רוצה שיפסיק לעשן ולא שאני אצטרך לקבל אותו כ"בעל מעשן" :-) וסליחה על האורך