הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

ערעור הביטחון העצמי עד כדי ספק

שני(16.5.2005, 12:08)

שלום רב,

רצתי להתייעץ אם בן אדם מנוסה לגביי בעייה שקיימת אצלי כבר מספר חודשים ואינה משתפרת, מקווה שתוכלי לעזור לי.

אני בת 20, ולפני כשנה חוויתי חוייה רגשית ממש לא נעימה שדירדרה את הבטיחון העצמי שלי לגמרי, יותר נכון גרמה לי לא לסמוך או להאמין בעצמי בכלל.

אני לא כל כך מרוצה מעצמי ולא כל כך אוהבת את עצמי למרות שאני מודעת למעלות הרבות שיש לי, אומנם, איכשהו יותר קל לי לקבל את הדברים השליליים על עצמי.

החוויה השליכה תוצאות רגשיות שליליות רבות ויש לה השפעה רבה מאוד הרבה זמן לאחר שהתרחשה. אני לא מצליחה להרפות....

אני כל הזמן מפחדת להרוס, לאבד, אני מרגישה שאני כל הזמן צריכה להיות בשליטה והכי כואב לי שאני לא מצליחה להרפות מהעבר. אני כל הזמן לחוצה עד כדי כך שאנשים בטוחים כבר שזוהי תכונה שנהייתה תכונת אופי שלי, שאני בן אדם לחוץ. אני כל הזמן מתעסקת בשאלות הרסניות כמו "מה חושבים עליי" לא הייתי צריכה לומר זאת ככה עכשיו חושבים עליי ככה וככה...בטח התנהגתי כמו מטומטמת. אין לי רגע של רגיעה או שלווה נפשית. אני מרגישה כאילו אני בסערת וולקאנו שעומדת להתפרץ.אני כל הזמן פוחדת מלעשות טעויות מכל סוג שהן כי אז אני מרגישה ממש טיפשה. אני לא מתנהגת כלפי עצמי בסבלנות הערכה ואהדה כמו שאני מתייחסת לאנשים אחרים ומקבלת אותם כאנושיים לגמרי!

מה שהכי אבסורד הוא שהחברים שלי שאיתם אני מסתובבת מעריכים אותי הרבה יותר משאת עצמי וזה מעציב אותי.

בכל אופן, אני מודעת לעובדה שאולי אני צריכה לקבל עזרה מקצועית אבל אני באמת רוצה לנסות להתמודד לבד ואני גם יודעת שאני אצליח!!!(אין באפשרותי לקבל כרגע עזרה מבחינות רבות)

מקווה שתוכלי לייעץ לי ולנסות לגרום לי להרגיש יותר טוב עם עצמי....

תודה רבה.........