הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

התקפי חרדה או פאניקה???

שרון(5.6.2005, 22:09)

חוויתי מספר פעמים בחיי התקפי חרדה או פאניקה אני לא יודעת אם יש הבדל ומהו?

בפעם הראשונה בהריון הראשון עם בתי בת הארבע וחצי היום. מסיבה כלשהיא התעלפתי, (ממש כמה ימים לאחר שגיליתי שאני בהריון מרצון כמובן)ואז זה התחיל, נסענו לבי"ח לבדוק שבכל בסדר לאחר העילפון, הכל היה בסדר, שום סיבה מיוחדת, אבל שם כבר התחילו לי רעידות בכל הגוף חוסר שליטה במה שקורה לי, בחילות והקאות(שלא היו קשורות כלל להריון עצמו, הפחד והחרדה גרמו לזה)הרגשה שאין אויר. בבי"ח חשבו שהבחילות מההריון ונתנו לי פרמין לוריד, אז גם אני לא ידעתי בדיוק מה קורה לי, ואחרי כמה ימים זה חלף ועבר לגמרי, כל יום זה פחת.

בפעם השנייה זה קרה בהריון השני עם בני שהיום בן שנה וחצי, היה לי את אותו הסיפור, ברגע שגיליתי על ההריון יום יומיים אחרי, התחילו אותם התופעות, הרגשה שאני לא יודעת מה קורה לי לא מצליחה לעצור את הרעידות, זה ממש השתלט עלי ושוב בחילות והקאות ואין אויר, הרגשה שרוצים לברוח לאן שהוא ואין לאן,השיניים והלסת סגורות חזק וכולי מכווצת, משהו ממש לא נעים, ואז לקחתי על דעת עצמי כדור הרגעה טבעי וגם נסעתי עם בעלי והורי למוקד של קופ"ח, זה היה בערב,

רצינו לברר מה זה הדבר הזה,ולמי צריך לפנות?, הרופא לא התרגש במיוחד, אמר שזה יכול להיות מההריון מההורמונים שמשתוללים ושחרר אותנו.

ניסינו מטפל הוליסטי אני לא יודעת מה עזר אולי הזמן שכבר עבר והכל נרגע, בהמשך ההריון זה לא קרה שוב גם לא בהמשך ההריון הקודם ובין לבין ההריונות, זה קרה שוב אתמול ולכן החלטתי שעכשיו זה לא יעבור ככה סתם זה מצריך כנראה טיפול כלשהו.

אתמול ביקרנו חברים, הם שיחקו בחוץ והחליט על דעת עצמם שהם הולכים לטייל, אחרי רבע שעה גילינו את זה,אני אקצר, בסביבות שעה חיפשנו אותם ולא מצאנו בהתחלה הייתי רגועה אבל לאט לאט ניכנסתי ללחץ הרגשתי שמתייבש לי הפה וראיתי כבר דברים הכי גרועים בראש, בסופו של דבר מצאנו אותם יושבים להם בכייף ומשחקים, איבדו תחושה של זמן, ואני שכבר הראש כאב לי קודם(מיגרנה+בחילות) רק התגבר יותר והתחלתי להקיא,

והיו לי בחילות ואחרי שעה שאני מקיאה בלי סוף שוב זה קרה ההתקף, אותם סימפוטמים בדיוק כמו בשני המקרים הקודמים.

מה אני אמורה לעשות זה לא משהו שקורה הרבה כמו שכתבתי, אבל זה מפחיד אותי

אני לא מבינה מה קורה איתי, התחלתי לחשוב שמשהו לא בסדר איתי,אולי אני משתגעת?

ביום יום אני בסדר גמור מבלה עם בעלי עם הילדים שני מתה עליהם, אני בן אדם לחוץ מטבעו, וגם מאוד דאגנית למשפחה לילדים, אולי זה קשור? למי אני צריכה לפנות?

תודה מראש על תשובתך

שרון