הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

מה עושים? הצילו!

עירית פז(7.6.2005, 15:22)

דפי שלום וקודם כל סליחה על העיכוב בתשובה

באמת יש לך תקופה שבה הצטברו קשיים גדולים. שום עצה פשטנית לא תחלץ אותך מהמצב, שבורר כי יקח זמן עד שתחזרי לעמוד על הרגליים, תרתי משמע.

מה שחשוב בעיני, זה לראות את המציאות בעיניים פקוחות, להבין, כפי שכתבת, שנלחמת על הקשר ההוא בעיקר בשביל ההריון, ואת זה הישגת. המחיר היה כבד, נותרת ללא הזוגיות, וכמי ששוכבת בשמירת הריון זה בטח לא הזמן להתחיל לבלות וליצור קשר חדש.

מי עוד תומך בך? האם יש חברות, קרובי משפחה, אנשים שיכולים לבקר אותך ולהחזיק אותך בזמנים קשים אלו? האם את נעזרת בשירותי קהילה - אנשים שיכולים להגיע אלייך כמו עובדת רווחה או עובדת טיפת חלב? דמויות כאלו, יכולות להיות מאד תומכות, לעתים יותר מבן זוג, ולתת לך כתף בימים הקשים.

על פנטזיית המשפחה, אינך צריכה לוותר, להיפך, אחרי שיהיה לך תינוק, בשעה טובה, ותסתגלי לחיים של אם חד הורית, תוכלי להתחיל להכיר בחור כלבבך. תתפלאי, דווקא אחרי שיש ילד, לעתים נשים מוצאות עצמך רגועות יותר, יורד הלחץ של "למצוא מישהו בשביל הריון" ואז הקשרים הם יותר רגועים, שוויוניים, כאלה שיכולים להחזיק לטווח ארוך. כרגע, נסי לראות את מצבך כמשבר זמני, אמנם ממושך, אבל עם תאריך סיום. וכשתלדי, תוכלי לחזור לעצמך, לאנרגטיות, לחיים החברתיים, ובטח גם לזוגיות.

החיים לא נגמרים, הם רק מתחילים עבורך.

חיזקי ואימצי ותכתבי לי עוד

בברכה,
עירית פז
פסיכולוגית קלינית
מטפלת אישית וזוגית