הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

Please, help

עירית פז(17.6.2005, 14:35)

פאבל שלום

אתה מעלה כמה שאלות וכדאי להפריד ביניהן. לענין הראשון, שהוא הרצון של החברה שלך בקצת אלימות כחלק מיחסי המין, אני לא חושבת שצריך להיבהל מזה. יש הרבה אנשים שמתעוררים מינית מקצת אלימות מרומזת, כלומר, לא ממש כאב או משהו מסוכן, אלא מכות קלות שהן חלק ממשחק שליטה מיני. כל עוד זה בשליטה, ומוסכם ביניכם, איזה מידה של "אלימות" זה יכול להיות תבלין לגיטימי ליחסי המין.

אתה שואל גם לגבי האישיות של הבחורה. וכאן, שום ספר לא יעזור לך כי מה שחשוב זה להבין את הנפש הסובייקטיבית שלה. אם היא בוחרת שלא לשתף, בשלב כה מוקדם של הקשר, אני חושבת שכדאי לך לכבד את רצונה. אולי יש לה עבר מסובך, אולי היא מתביישת או חוששת לשתף בדברים שקרו לה, אינך יכול לכפות על אדם להיות יותר פתוח. אהבה, סבלנות, שיחות נפש ואמון יובילו אתכם לקשר יותר קרוב ואולי היא בעצמה תספר בהדרגה את הדברים הפנימיים שלה. אתה יכול לבטא התענינות, לספר על עצמך, לבנות אוירה של פתיחות ואמון ביניכם ולהמתין בסבלנות.

לא צריך לראות את חיבתה לשליטה ואלימות כסימן למשהו איום ונורא, זה לא בהכרח אומר עליה שום דבר קיצוני. כאמור, זה חלק מפנטזיה מינית שהרבה אנשים ונשים חולקים, וכל עוד אינך סובל ממשחקי מיטה אלו, וזה לא פוגע בהנאה שלך, אתה יכול להשתתף במשחק הזה.

בברכה,
עירית פז
פסיכולוגית קלינית
מטפלת אישית וזוגית