הוספת הודעה פורום נוירולוגיה ילדים - ראש הפורום

התייעצות מורכבת

אורית(8.8.2017, 14:01)

שלום

יש לי ילד בן 10 עם טיקים וADHA האבחון שלו לא ברור דיו..

אנסה לתמצת קצת ואולי אוכל ממך לקבל חוות דעת ..

הילד נולד בקיסרי חרום ולא ינק .עיכוב התפתחותי היה ניכר בבליעת מוצקים..עיכוב מוטורי :הרים ראש רק בגיל חודש.,זחל גחון רק בגיל שנה ,זחילה גיל שנה וחודשיים בערך והלך בגיל שנה ו7 חודשים. דיבר בסדר לגיל ,אוצר מילים יחסית סביר.הילד הראה סימנים היפראקטיבים החל מגיל שנתיים לערך עד אז קשה לאמוד.בנוסף נצפו קשיי קשב ,בקריאת ספרים ,תזזתיות יתר.

גיל 4 החלו תנועות צוואר שעברו והחלו טיקים קוליים עד גיל 6 -7 לסירוגין. לאחר מכן החלו טיקים מוטוריים עד היום ללא קולות עם הפוגה רק השנה מתחיל החופש עד אתמול, מאתמול החלו קפיצות ,תנועות ראש ועיניים..

הילד לא בוגר ביחס לבני גילו , מתנהג כמו בן 6 בהשתוללות שלו ובהיפריות שלו וגם בתחומי העניין.,למשל לא מתעניין כל כך בתוכניות טלויזיה אלה רק בוב ספוג למשל..לא מתעניין חברתית בחברה של בנים/בנות אלה רק עם בנים.וגם רק ממש חברים קרובים מה שכן יוצר קשר חברי עם כולם עם כל הגליאים עם מי שלא ממש מתראה בקביעות אז לוקח לו חצי שעה להיפתח. נמנע משילות עם בנות בעוד אצל חבריו יש קשר עם בנות ובנים (למשל יורדים לקניון) והוא לא מעוניין, מגלה חוסר בגרות בנושא הזה.בנוסף אוהב ספורט ומוציא המון אנרגיות, באופן כללי הילד לא רגוע בכלל , זה נראה כאילו כל הגירויים מסביבו במיוחד במצבים של אורחים בביתנו או שאנו מתארחים מוציאה אותו מאיזון פרופורציה משתולל רץ צועק ,הוא לא יודע לכוון את עצמו לרוגע בכלל, ונראה שיחסית לחבריו יש שוני מאוד גדול.כשהוא לבד הוא רגוע מן הסתם לא משתולל אבל משועמם מאוד .לא אוהנב לקרוא ספרים בכלל מעולם לא קרא ספר עד הסוף למעט שיעורי בית שצריך.סרטים בקולנע מגבירים לו את הטיקים והוא לא מוצא מרגוע, ז"א לא יושב מרוכז וצופה אלה תזזתי מאוד.הילד עם קליטה טובה בלימודים ובחשבון אבל ההיפריות לא נותנת לו לשבת רגוע..נוטל ריטלין לבי"ס 10 מ"ג שעובד יפה למעט כאבי בטן וחוסר תאבון . הילד רזה לגילו וגבוה באחוזון 3 והריטלין גורם לו לרדת עוד.. דבר נוסף, הילד מציקן באופן חמור ביותר. מהרגע שקם בבוקר (בחופש) ועד שהולך לישון מציק לאחיו , לא וותרן, עקשן (מוציא להם לשון ממש כמו ילד קטן)..מרגיז ומעצבן אותם וכל יום אנחנו חיים בבית עם צעקות וכעסים עליו. הילד טופל שנה שעברה בשחייה רגשית/כדורסל/נגינה /מרפאה בעיסוק כי המוטוריקה העדינה שלו בעייתית/טיפול רגשי.

מטרידים אותי כמה דברים:

1 חוסר הבגרות שלו .

2 איך לטפל בו תרופתית ?? בחופש הוא לא מוכן ליטול כדור!!

3 מה האבחון שלו???? אולי הוא על הקשת האוטיסטית???

4 איך אתה מנבא את השנים הבאות מבחינת בגרות ו ADHD .?

הילד אמור עוד שנתיים לעבור לחטיבה והוא כל כך לא מוכן לזה נפשית שאני לא יודעת מה לעשות כבר מעכשיו...

תודה רבה על ההקשה !!