הוספת הודעההוספת תגובה פורום הפרעות חרדה - ראש הפורום

חרדת עדשות..

ד"ר יששכר הרמן(20.3.2006, 22:46)

שלום כפיר,

ראשית עלי לציין שע"פ מה שאתה כותב ניסית עד היום טיפולים פסיכולוגיים בגישה פסיכודינמית, ולאלו היה ערך מוגבל. עליך לנסות טיפולים בגישה התנהגותית קוגניטיבית. אני סבור שהם יעזרו לך הרבה יותר.

כמובן שלעג ועקיצות אינם עוזרים לך להתמודד, אלא רק מגבירים חרדה וגורמים לתחושת השפלה שאיננה מוצדקת.

לשאלותיך:

1) בדיקה פסיכיאטרית היא למעשה שיחה עם הפסיכיאטר.

2)הפסיכיאטר יכול על סמך דבריך, וע"פ התגובות שלך לשאלות להעריך את מצבך הנפשי ולשקול צורך בטיפול תרופתי. אין כאן כל מיסטיקה, אלא מיומנות בראיון ותצפית על תגובותיך. הפסיכיאטר אמור להתייחס למה שאתה מוסר לו, לצורה בה אתה בוחר למסור את המידע, ולתגובות הרגשיות הנצפות תוך כדי התהליך ומכאן להסיק מסקנות.

3) אם אתה פונה לפסיכיאטר פרטי - אין כל דווח על כך (אלא במקרים בהם אתה תבחר לדווח). במקרה של פסיכיאטר של קופת חולים או מרפאה - נרשם דווח ממוחשב. על הדווח הזה חל חיסיון רפואי, אך גורמים ממסדיים יכולים לדלות מידע זה אם אתה חותם להם על ויתור על סודיות רפואית.

4) רופא המשפחה נוהג לציין ע"ג מערכת המיחשוב של קופת החולים את האבחנות שלך והתרופות שהוא רושם לך. כפי שציינתי חל על הרישום חיסיון רפואי, אך ניתן לקבל מידע ע"ס ויתור שלך על סודיות רפואית.

5) להערכתי מקרה כשלך הסיכוי שיגיע למשרד התחבורה הוא אפסי. אבל גם אם יגיע המידע - הוא נבדק בידי פסיכולוגים או פסיכיאטר אשר אותם מעניינת רק נקודה אחת: האם אתה עלול להיות נהג מסוכן. עצם היותך סובל מחחרדה, או מקבל טיפול איננו הופך אותך למסוכן, ולכן רשיון הנהיגה שלך לא אמור להפגע (אלא אם כן אתה עבריין תנועה כבד המקבל דוחות משטרה רבים על נהיגה פזיזה).

6) ניתן למצוא פיתרון שלא יעשה הרבה בעיות. למעשה במרבית המקרים אין לטיפול התרופתי תופעות לוואי.

בברכה,
ד"ר יששכר הרמן
פסיכיאטר בכיר