הוספת הודעההוספת תגובה פורום הפרעות חרדה - ראש הפורום

המנעות?

נתי(26.8.2005, 20:53)
שלום אל מנהלי הפורום,

שמי נתי, ואני חווה התקפי חרדה כבר כחצי שנה. האמנם אני כבר מרגיש מצויין, אבל עדיין יש לי כל מיני דכאונות לפעמים (בעיקר על הצבא שהולך לנחות עלי), והמנעויות מסויימות מיציאה מהבית.
מאז תחילת ההתקפים ביתי היה מבצרי האחרון, בכל פעם שהייתי בחרדה הייתי נמלט לחדרי לבד, ושם כבר פותר את הבעיה שנוצרה עם עצמי. בחצי השנה הזאת פשוט התרגלתי הרבה להיות בחדר ולפתור לעצמי את הפאזל של ההתקפי חרדה. לא הייתי יוצא הרבה מהבית. יש לציין כי מאז ההתקפים ניתקתי קשר עם הרבה חברים ככה שגם לא היה לי כל כך הרבה אפשרויות יציאה כמו אז.
כיום, אני מרגיש שיש לי מין חוסר עניין לצאת מהבית. ואני בספק אם זה לא פחד אבל אני לא יכול לאמת. לפני שעה הייתי בדיכאון קל וחברתי הציעה שנעשה סיבוב בחוץ, וממש לא היה בא לי. רציתי רק לשבת עם עצמי ולכתוב את מה שעל הלב, או לעשות מדיטציה.
כשאני צריך לצאת החוצה, אני יוצא בלי פחד. וזה גם תלוי לאן, אם אני יוצא למקום מוכר אז לא משנה עד כמה רחוק אני צריך ללכת אני אהיה מחוסר דאגות, ואם זה מקום "חדש" אז אני יכול להמנע מראש ולא ללכת אליו. ההמנעות באה יותר בחוסר רצון להכיר, או לחדש. וכאן גם נכנס הצבא.
אם אני הולך עם הלב, אני לא מתגייס. אבל אם אני הולך ע"פ ההיגיון, אני אמצא את עצמי מהר מאוד בתוך הצבא, מתמודד עם מצבים שבאמת חשוב שאני אתמודד איתם בכדי להתגבר על החרדות.
הבנתי שבאגרופוביה יש פחד מאוד כללי לצאת מהבית, ואילו אני סתם מרגיש חוסר רצון, או עניין לצאת. האם יכול להיות שאני עד כדי כך מפחד שזה מתבטא בתחושות של אי רצון או עניין? או סתם פחד ( = אי רצון :-) ) מאוד קיצוני משינויים? או שסתם התרגלתי כל כך לחדר שפשוט לא בא לי שינוי ונוח לי להעביר בו את הזמן? (הרגל שבאמת הייתי רוצה לשבור)

תודה רבה, ושבת שלום!
נתי.