הוספת הודעההוספת תגובה פורום התמכרויות לסמים - ראש הפורום

איך להמשיך מכאן

יאיר(5.9.2018, 22:00)

14 שבועות נקי מקוקה קולה אותה צרכתי שנים.

אומרים שצריכת כמות של סוכר יום יום והפסקתו דומה לגמילה מהרואין מבחינה ביוכימית - אף פעם לא ניסיתי הרואין אבל מה שאני חווה מאז שהפסקתי לשתות קולה הוא סיוט אחד גדול.

הבעיה היא בנוסף שיש לי חרדות המאוזנות תרופתית והגוף כנראה רגיל לעבוד בסינרגיה עם הקוקה קולה אותה שתיתי יום-יום והפסקת המשקה המשפיע על רצפטורים במוח הפרה כנראה את האיזון העדין שנוצר...

הרגשה של חרדות, חוסר הנאה כמעט מכלום והתגברות אובססיה איך יוצאים מהמצב.
בשבוע האחרון "נפלתי" וקניתי קולה 3 פעמים.

מכאן, מה נכון לעשות?

להמנע לגמרי שוב ולטפל בחרדה שעולה כלומר באמצעות איזון תרופות ולא באמצעות חזרה לשתיית קולה יום-יום אשר ידוע לי שהיא תפיג את התחושות הקשות?

האם לאור זה שחזרתי חלקית בשבוע שעבר לשתות קולה באם אחליט לא לשתות יותר, צפויות לי שוב תופעות גמילה כמו שחוויתי בהתחלה של כאבי ראש קלים, חוסר שקט, דיכדוך ? או שהגוף כבר לא מכור וזה רק "נפילות".

מבחינת הפסיכיאטר הוא אומר שאני יכול לשתות קולה,אין איסור אך לא בהגזמה.
הוא לא יורד לסוף דעתי כאשר אני ללא קולה 3 ימים רצוף, מתחילה חרדה וחוסר הנאה שלא נעלם או משתפר עם חלוף הזמן. גם לא אחרי 14 שבועות - כלומר יש כאן התמכרות של המוח לחומר מסוים במשקה שגורם בין השאר לאובססיה וניסיון לאתר איך יוצאים מזה בפניות חוזרות לפסיכיאטרים,רופאים,תזונאים- וזה עוד יותר מעצים את האובססיה סביב הנושא. אשמח להכוונתך מה עושים כעת ?

היות והפסיכיאטר מבטל את הקשר בין חרדות או רגיעה מצריכת קולה האם כדאי לעזוב אותו לפנות לפסיכיאטר סבלני יותר למרות שאינו מכיר אותי ואת ההיסטוריה שלי? אכן, בנוגע לפניות בפורומים שלך בנוגע לגמילה מקולה: ברובם כאשר מוזכר ויפאקס וקלונקס 3 מ"ג זה אותו הבן אדם שסובל - אני (פניות החל מאמצע חודש מאי התאריך בו הפסקתי לחלוטין עם הקולה).