הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

ילדה מתבגרת

sofi_m(28.2.2010, 20:42)

שלום

יש לנו 2 ילדים מקסימים, חכמים ויפים, הילדה בת 11 וחצי והבן בן 7 וחצי, עלי לומר שהם אינם מסתדרים כלל וכלל, 99% מהזמן הם במריבות וויכוחים. דבר שמפריע לי מאוד ואינני יודעת כיצד להתגבר עליו ולכן אני פונה אלייך הנושא הוא ככה:
הבן שלנו עבר ניתוח באיזור הגרון לפני 3 חודשים לערך, הניתוח גרם לו לנחירות מאוד חזקות בלילה (דבר שידענו מראש שכך יהיה) אך עם הזמן הנחירות הלכו ונחלשו ואך הפסיקו כמעט לגמרי, נכון להיום הוא איננו נוחר אם כי לפעמים הנשימות שלו מאוד חזקות, לביתנו הגדולה מאוד מפריע הנשימות שלו גם אם הם יושבים אחד ליד השני היא מחקה אותו שדבר זה מאוד מכעיס אותו, ובלילה היא סוגרת את הדלת מיכוון שהנשימות שלו מאוד מפריעות לה לישון, אגב גם אם היא הולכת לישון ומבחינתה הטלוויזיה בקולי קולות היא מתחילה לצעוק שנמניך ושאיננה מסגולת כך להירדם.
בקיצור אמרנו לה שאם היא לא תתרגל לנשימות של אחיה אנחנו לא נוסעים לנופש בארץ או טיול בת מצווה בחו"ל, הדבר איננו מעניין אותה כלל וכלל, והיא מודעת לכך שלא נוסעים בגלל ההתנהגות שלה וממשיכה בשלה.
הדבר הנ"ל די מכעיס אותי משני סיבות:
1. כל רעש קטן מפריע לה בבית.
2. אנחנו מאוד מעוניינים לעשות טיול בת מצווה בחו"ל (אף פעם הם לא היו בחו"ל) אך איננו מוכנים להוציא לא מעט כסף ולשמוע אותה כל הלילה ממורמרת, כועסת, עצבנית ולילות בלי שינה (הדבר כבר קרה בנופש שעשינו בארץ).
אודה על על תשובתך.