הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

שלום

גל(22.10.2010, 5:03)

אני בת 21, והאמת שאני די דואגת לאחותי הקטנה (היא בת 18)

היא לא הולכת כמעט בכלל לבית ספר. בעיקר בימים שאמא שלי לא בבית (יש ימים שהיא לא בבית כדי להעיר אותה), ובמקום ללכת לבית ספר, היא ישנה. או שלפעמים היא על המחשב.

בעיקרון היא נמצאת במגמת תיאטרון, שזה אמור להיות לה די נחמד להיות בבית ספר, כי יש גם שיעורים נחמדים וכיפים מדי פעם במערכת. אבל אפילו לזה היא לא הולכת. פשוט בית ספר לא מעניין אותה.

אבל מילא היא הייתה עושה משהו בבית, לפחות אם היה לה איזה תחביב... (שהיא עוסקת בו... להיות במגמת תיאטרון ולא לבוא לבית ספר זה לא נחשב..). היא פשוט יושבת ולא עושה כלום.

חוץ מזה, היא מרבה להפגש עם יזיזים. היא לא מחפשת חבר כי זה "רציני מידיי", אז היא רק אוהבת סטוצים ולקיים יחסי מין כזה שבא לה.

מה את אומרת על זה?

לי זה נראה כאילו שהיא גודלת לתוך חוסר תוכן, חיים שדי הולכים לפח. וחבל לי שאם כבר יש משהו שהיא אוהבת לעשות זה סקס. וזה משהו שמעסיק אותה, כי גם הספרים שהיא כבר בוחרת לקרוא הם בנושא של יחסי בנים בנות, וכל מיני ספרי פסיכולוגיה מה "עושה את זה לבנים אצל הבנות", וכל מיני דברים כאלה שמדברים על מיניות ויחסים.

עכשיו אני אומרת- סבבה- הורמונים.. סבבה- לא רוצים ללכת לבית ספר כי זה משעמם. הייתי שם לפני 3 שנים. אני עדיין בסוג של גיל ההתבגרות. אבל תגידי, זה לא קצת מוגזם?? אמא שלי לא יודעת על עניין היזיזים, ונמאס לה כבר לשכנע את אחותי ללכת לבית ספר, היא כבר חפרה לה על כמה שזה חשוב תעודת בגרות וללמוד, כי אז השכל מתנוון, והוא באמת מתנוון לה, היא לא מפעילה אותו בכלל (כפי שאמרתי אין לה תחביבים שקצת מאמצים את החשיבה) אבל די נמאס לה והיא כבר הרימה ידיים ואמרה ש"תעשה מה שהיא רוצה, אני לא אכריח אותה".

מה עושים? כי מצד שני היא גם מתוסכלת שהיא מרגישה לא חכמה ושכולם יודעים דברים כאלה חכמים שהיא לא יודעת. ורק לרקע כללי- היא בחורה אינטילגנטית. היא רק בוחרת לא ללמוד. וזה סופו של כל בלון.

אה כן, והיא כבר מטופלת חודשיים אצל פסיכולוגית. אבל לא קורה כלום.

הודעה בפורוםשלוםגל ‏22.10.10
הודעה בפורוםשלוםד"ר ליאת יכניץ ‏23.10.10
הודעה בפורוםשלוםגל ‏23.10.10
הודעה בפורוםשלוםד"ר ליאת יכניץ ‏30.10.10