הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

שלום

ד"ר ליאת יכניץ(23.10.2010, 16:31)

שלום לך, גל

אני אתחיל דווקא מהסוף. את כותבת שאחותך מטופלת אצל פסיכולוג ועדיין אין תוצאות. היעילות של הטיפול נבחנת לטווח ארוך יותר, השינוי לפעמים הוא שינוי הדרגתי וניתן לראות את ביטויו החיצוניים לאחר תקופה מסוימת.

העיסוק במיניות הינו טבעי לגיל זה, במיוחד לאור הלגיטימציה והעידוד החברתי הניתן לדבר. את כותבת שאחותך לא הולכת לבי"ס, אך במקביל גם לא עושה שום דבר אחר. בעיני זו נקודה בעייתית. צריכה להיות הגדרה ברורה של תפקידים ותחומי אחריות של כל בני הבית. גם לאחותך צריכים להיות תחומים בהם היא האחראית. ואם לא מדובר בלימודים אז בהחלט צריכה להיות מחויבות כלשהי בענייני הבית. אני חוששת שלהתחיל לתת עצות בענין באמצעות הפורום - לא יהיה נכון. מדובר בתהליך רציני ומי שצריך ליזום אותו ולשאת באחריות על יישומו הם הורייך. הם צריכים לחשוב על הציפיות שלהם מכל אחד בבית, על חלוקת תפקידים, ליזום שיחה משפחתית, לשתף את כולם. שוב - מדובר בתהליך שלא יכול להתרחש ללא מעורבות של הדמויות המבוגרות בבית.

בתור אחות גדולה, נסי לדבר עם אחותך. לא ממקום של "יודעת הכל", לא ממקום של ביקורת, אלא ממקום של עניין. תבדקי מה מעניין אותה. אם זה שוב בתחום המיניות - מה מעניין אותה בזה, מה היא חושבת על הדברים, איך רואה את יחסיה עם הבנים? יתכן ותכירי צדדים אחרים של אחותך. תציעי לה עזרה במידה והיא תרצה, תגידי שאת שם בשבילה (ואכן תהיי שם, אך אל תכפי אאת עצמך). נסי ליצור איתה מערכת יחסים שמבוססת על התעניינות וחברות ולא על נסיון לחנך אותה.

בברכה,
ד"ר ליאת יכניץ

הודעה בפורוםשלוםגל ‏22.10.10
הודעה בפורוםשלוםד"ר ליאת יכניץ ‏23.10.10
הודעה בפורוםשלוםגל ‏23.10.10
הודעה בפורוםשלוםד"ר ליאת יכניץ ‏30.10.10