הוספת הודעההוספת תגובה פורום קריירה - אימון אישי - ראש הפורום

חזרה ללימודים אחרי הפרעות שינה כרונ

Gargamel(15.12.2009, 19:58)

שלום

במשך מספר שנים סבלתי מבעיות לחץ דם נמוך וגם הפרעות שינה. אורך חיים לא סדיר עקב לימודים ועבודה גרם לבעיות האלה וכשהלימודים הגיעו במבוי סתום ב-2001, הופיעו גם הפרעות השינה.

טופלתי בשילוב לא נכון של תרופות שינה והרגעה. רק לפני מספר שנים התחלתי לקבל טיפול נכון על-ידי מירטזפין שאינו סם-שינה אלא תרופה לטיפול בדכאון. התרופה סייעה לי רבות בחזרה לחיים רגילים וגם לא נדרשו תרופות שינה.

לפני כשנה ניסיתי לחזור ללימודים. למרות שהלימודים מתנהלים על-ידי מפגש שבועי והמשך למודים בבית, לא יכולתי לחזור לשגרת לימודים כמו פעם. אחד הדברים שאני סובל ממנו הוא החמרה בהפרעות שינה, חוסר התעוררות גם במשך היום, שינה בעבודה (למרות שינה מרובה בלילה) צניחת לחץ דם ואפילו רגישות למחלות. עניין פשוט כמו שפעת יכול להימשך זמן רב ולסחוט את שארית כוחותיי. עברו כשמונה שנים מאז הפסקתי את למודיי אך אינני מצליח לחזור ללימודים.

חשוב לציין שאין לי חרדת מבחנים. אני אפילו לא שם *** על הציונים. זה לא העניין אם רציתם לדעת. פשוט עניין הלימודים אחרי העבודה דורש אנרגיה מרובה. גם קריאה פשוטה מלווה בתחושת נמנום ואיבוד הריכוז. בקושי קורא ספר, ואין אנרגיה ללימודים.

התייעצתי עם הרופא המטפל בהפרעות שינה. לא היתה לו תשובה. לפי טענתו בעיות כאלה קורות עם הגיל כי רמת האנרגיה יורדת עם הזמן. ההסבר היחידי שהוא יכול לחשוב עליו הוא הסבר פסיכולוגי, אבל תופעות הלואי שאני מרגיש לא נראות לי כפסיכולוגיות. אני כיום בן 42. כבר 4 שנים שאני מתאמן (אירוביקה + משקולות) וזה עוזר לי נורא, אבל נראה שבעניין הלימודים כלום כבר לא עוזר.