הוספת הודעההוספת תגובה פורום קריירה - אימון אישי - ראש הפורום

חזרה ללימודים אחרי הפרעות שינה כרונ

Gargamel(6.9.2011, 22:57)

סליחה על העיכוב, הכל ברח מן הראש והתעסקתי בדברים אחרים.

בקצרה, אני מנסה לחזור ללימודים, אבל סובל מהפרעות נוירולוגיות אשר מתבטאות בעת ניהול "חיים כפולים" של עבודה ולימודים. אני כיום בן 43 ולמרות כל מאמציי, אין לי שום תעודה פרט לתעודת בגרות, וגם זה לא עוזר לי הרבה בחיים. מסע הדילוגים בין עבודה ללימודים נותן לי תחושה של "כל הזמן בדרך למקום ואף-פעם לא שם". גם הקפדה על פעילות ושעות שינה לא עוזרת. אני ישן גם ביום וזה לא מספיק, יורד במשקל, ולא מתפקד בעבודה. גם לימודים מן הבית עם מפגש אחד בשבוע לא עוזרים, כך שהמלצה זאת גם היא לא תפתור מאום.

בשנת 2002 קבלתי מרשם לתרופות שינה "מסוכנות" שגורמות לתופעות כמו לאחר שימוש בסמים: עם הזמן ההשפעה נחלשת אבל את כל שעות היום אני מבלה ב"קראש" ודיכאון עמוק, נטייה לאלימות ותוקפנות. טיפול גמילה נכשל עקב תלות (לא התמכרות) כך שאני חייב ליטול MIRTAZAPINE כנראה כל חיי. עם לחץ לוח הזמנים (לא המבחנים) של הלימודים והעבודה, גם תרופה זו לא עוזרת. אך היא טובה בכל שאר המקרים.

הארהשאלתי היא כזאת: כיצד ניתן לחזור ללימודים עם דיכאון? יש לי מוגבלות של לוח זמנים, וכיצד מתמודדים עם מקום לימודים רחוק ממקום העבודה? הייתי בסיפור הזה וכמעט "קרסתי". גם עקב השימוש בתרופות המסוכנות לפני המירטזפין נגרמה ירידה חדה ברמת הריכוז, כושר הקריאה (נרדם בזמן קריאה, אבל זה לא עוזר לי לישון), לא יכול להתמיד בקריאה ופתרון משוואות ורוצה "לזרוק הכל" אחרי כמה דקות. חשבתי ללמוד מקצוע שאני כרגע משתמש בו כתחביב, כדוגמת גינון, אבל עצם המרחק ממקום העבודה מפיג כל השפעה "תירפוטית" של העיסוק הזה.