הוספת הודעההוספת תגובה פורום שרירני רחם - מיומות - ראש הפורום

שרירן ברחם

רונא לי(3.6.2009, 12:27)

שלום,

לפני כחודש הגעתי לגניקולוג לבדיקה שכן היו לי הפרשות לבנות צמיגיות ומדי פעם דימומים ביחסי מין. כמו כן הייתי מעוניינת לבצע בדיקות דם למחלות מין מאחר ואני ובן זוגי היינו מעוניינים להפסיק את השימוש בקונדום.

בבדיקות דם נמצא אצלי כלמידיה. פאפ וקולפוסקופיה תקינים.

הרופא רשם לי דוקסילין, ולאחר 4 ימים מצבי הורע. סבלתי מכאבים חזקים בבטן התחתונה ודימומים רבים, אפ"ע שחלפו כבר למעלה מתשעה ימים מאז התחילה הווסת. (בדר"כ נמשכת 5-6 ימים עם דימומים בינוניים עד חזקים)

חזרתי לגניקולוג והוא הפנה אותי למיון נשים. לאחר בדיקות דם ואולטרא סאונד חוזרים איבחנו את המצב כ - PID והחליפו לי את הטיפול מדוקסילין לאופלודקס 200מ"ג 2X פעמיים ביום ופלאג'יל 250 מ"ג2X גם פעמיים ביום למשך 10 ימים. לאחר 5 ימים הגעתי שוב למיון נשים שכן היו לי שוב כאבים עזים ביותר ודימומים חזקים ( ממש קרישי דם גדולים וכהים) שיחררו אותי ללא שינוי בטיפול.

כמו כן בבדיקות האולטרא סאונד למיניהן בקופ"ח ובבי"ח נמצאו נתוני הרחם הבאים:

מנח: קדמי, מירקם: שרירני, קו הד אמצעי: לא, גבולות: סדירים,
מידות הרחם: 89X88X68 מ"מ, עובי אנדרומטריום: 5.8 מ"מ

בקיר קדמי ימני נמצא שרירן הומוגני סבסרוזי בגודל 69*76 מ"מ בבדיקה נוספת הנתונים היו מעט שונים 68*71 מ"מ. סה"כ הבנתי שזה די גדול, יותר מהרחם עצמו.

לאורך כל התקופה הנ"ל (כ- 3 שבועות) אני סובלת מכאבים עזים ודימומים. אלה אמנם נחלשו בשבוע האחרון אך לא חלפו לגמרי. אינני מסוגלת לשכב על הבטן, אלא על הצד בלבד כשברכיי מכופפות מעט, הליכה או פעילות ביתית קצרה אחרת גורמת להחרפה בכאבים. מיותר לציין שאנני מסוגלת לצאת לעבודה או בקושי מהבית ליותר משעה-שעתיים. ירדתי במשקל כ - 4 ק"ג מאחר ואינני מסוגלת לאכול יותר מדי שכן הקיבה מתנפחת (ממילא הבטן נראית נפוחה מאוד) וזה מגביר את הכאבים. הקושי בהטלת שתם הוא מין כאב, לא צריבה.

לפני יומיים הייתי אצל גניקולוג שלאחר בדיקה וגינלית והסתכלות בכל הממצאים אמר שהוא לא ממליץ כרגע להסיר את השרירן, אלא רק להפסיק את הגלולות למניעת היריון למשך חודשיים שלושה.

אני בת 36 רווקה, ללא הריונות בעברי, נוטלת גלולות מסוג אסטל (בעבר דיאנה) מזה שנים רבות עם הפסקות לא סדירות כאשר לא היו לי בני זוג קבועים. כן יש לי רצון להרות, לא יודעת על טווח כרגע. בעבר לא סבלתי מכאבים מיוחדים למעט כאבי ווסת (ווסת ראשונה בגיל 10 וארבעה חודשים) שהייתה סדירה בדר"כ גם ללא גלולת אך ארוכה יותר כ 7-8 ימים.

אני מבולבלת מאוד ולא יודעת מה לעשות ואיך עליי לחזור לשגרת היומיום כשאני סובלת מכאבים שכאלו ודימומים. שלא לדבר על קיום יחסי מין (אגב בן זוגי מטופל בדוקסילין)

אודה לך מאוד אם תמליץ לי על טיפול כלשהו, או בדיקות נוספות שיישפכו אור ברור יותר.

תודה.